Дядьковичі

Село Дядьковичі входить до складу Сатиївського старостинського округу та займає площу 1,043 км², з населенням 146 чоловік. Густота населення 140 осіб/км².

Дещо північніше від Сатиєва, при річці Стублі, розмістилося останнє в цій частині дубенського району село Дядьковичі. Про давність даного поселення свідчать археологічні знахідки на цій території. Так було виявлено поселення 0,3 км на південний схід від села. Мис першої надзаплавної тераси лівого берега с. Стубла. Датування Остання чверть III- перша чверть II тис. до н.е., XV-XII ст. до н. е. Наявне також поселення стжижовської та тшиненцько-комарівської культури 1,5 км на південний схід, ур. «Панське», два миса першої надзаплавної тераси лівого берега р. Стубли. Друга чверть II тис.до н.е.,XV- XII ст. до н.е.

До 1939 року іменувалося воно як Малі Дядьковичі, відповідно до Дядькович (Великих), які є в сусідньому Рівненському районі.

Уперше про село Дядьковичі сказано в акті 1522 року, як про присілок Сатиєва, належний тоді князям Острозьким. Акт 1606 року засвідчує, що на греблі Дядьковський села Сатиєва спіймали втікачів. Малі Дядьковичі в записах згадуються рідко, натомість Великі Дядьковичі, де був волосний центр, починаючи з 1467 року, документуються часто.

Назва села належить до старовинних утворень на «овичі», для вираження приналежності поселення людині, що була представником колишнього роду. Можливо, засновниками малих Дядькович були вихідці з суміжних Дядькович (Великих).

Поділитися: