Анкетування «Читання в цифрову епоху» серед молоді Рівненської області.

Анкетування «Читання в цифрову епоху» серед молоді Рівненської області.

Просимо Вас взяти активну участь у соціологічному дослідженні перейшовши за посиланням https://forms.gle/rx9XRBgeefKRSfd68

Актуальність дослідження. Важливість ролі книжок у формуванні особистості, її інтелектуального, морального розвитку відзначена низкою фахівців. Особливу увагу звернено на тенденції зниження читання з боку сучасної молоді, появі «новітніх інформаційних технологій», і, відповідно, книжок нового (електронного) формату. Новітні медіа швидко поширюються в середовищі юних користувачів, причому все частіше мовиться про те, що комп’ютерними іграми та Інтернетом молода особа оволодіває раніше, ніж традиційною книгою. Перевагами сучасних «онлайн-читачів» є динамізм та багатозадачність їхнього читання, дивергентність мислення, здатність до пошуку багатьох рішень однієї й тієї ж задачі. Поряд із тим, підкреслюємо ту важливу обставину, що «платою» за все це стають дефіцит уваги і надання переваги візуальним стимулам у порівнянні з логікою та зануренню в текст.

Цифрова епоха зумовила появу нового напрямку, присвяченого проблемі ефективності читання традиційних (паперових) та «сучасних» («цифрових») книжок. Згадані тенденції розвитку інформаційних технологій з указаної проблеми, власне, й складають наше соціологічне дослідження серед молоді віком 12-35 рр. у Рівненській області.

Мета: висвітлення підходів до визначення читання в цифрову епоху, представлення читацького інтересу, мотивації, та інтенсивності читання серед молодіжної авдиторії та надання пропозицій щодо важливості підвищення значення читання для розвитку особистості і комунікативних навичок сучасної молоді.

Предметом соціологічного дослідження є інтерес, мотивація до читання серед молоді та фактори, що впливають на його інтенсивність в цифрову епоху.

Об’єкт дослідження: молоді люди віком 12-35 років, у т. ч. користувачі бібліотек.

Поставлена мета передбачає вирішення таких завдань:

виявити основні джерела інформації у цифрову епоху;

дослідити роль і значення читання серед інших типів дозвілля;

визначити інтенсивність читання та популярні формати книг;

з’ясувати потреби, обставини та проблеми (не)читання та (не)придбання паперових та електронних джерел інформації;

визначити методи впливу на читацький потенціал молодіжної авдиторії.

Вирішення поставлених завдань передбачає застосування таких методів:

Соціологічні – анкетування, спостереження;

Аналітичні – аналіз статистичних даних.

Бази дослідження:

Рівненська обласна бібліотека для молоді;

Центри культурних послуг сільських рад;

Сільські, міські бібліотеки;

Заклади системи публічно-шкільних бібліотек.

Поділитися:

Понад 947 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини. До відома громадян - власників земельних ділянок та нерухомого майна 
20.11.2024 16:34
Понад 947 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини Упродовж січня - жовтня поточного року платники податків Рівненщини сплатили до Зведеного…
До 22 листопада триває реєстрація на Форум «(ви)СТОЇМО»
18.11.2024 20:34
До 22 листопада триває реєстрація на Форум «(ви)СТОЇМО» 5 грудня у Києві відбудеться ХІІІ Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)СТОЇМО». Ця подія об'єднає лідерів громадського сектору,…
Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали понад 617  мільйонів гривень плати за землю. Для того, щоб скористатися податковою знижкою, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року
18.11.2024 09:12
Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали понад 617 мільйонів гривень плати за землю За десять місяців 2024 року платники податків Рівненщини сплатили до…