Бюджети громад Рівненщини отримали 1,5 мільйона гривень від «елітних авто»
За п’ять місяців 2025 року на Рівненщині власники елітних автомобілів сплатили 1,5 млн грн транспортного податку — це на 11% більше, ніж за аналогічний період торік. Для порівняння: з січня по травень 2024 року до бюджету надійшло 1,3 млн гривень.
Нагадаємо, цей платіж стосується власників легкових автомобілів, випущених не більше ніж 5 років тому, якщо їх середньоринкова вартість перевищує 375 мінімальних зарплат станом на 1 січня (у 2025 році це 3 млн грн).
Ставка податку – 25 000 грн на рік за кожну автівку.
У 2025 році до переліку "елітних" потрапили авто таких марок: Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, GMC, Hymer-Mercedes, Ineos, Jaguar, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Lotus, Lincoln, McLaren, Maserati, Mercedes-AMG, Mercedes-Benz, Mercedes-Maybach, Porsche, Rolls-Royce, Toyota.
Повний перелік щорічно до 1 лютого публікує Мінекономіки на своєму сайті: www.me.gov.ua
Повідомлення про нараховану суму транспортного податку юридичні особи отримують у своєму електронному кабінеті.
Фізичним особам будуть сформовані податкові повідомлення – рішення та надіслані поштою за місцем податкової адреси. Якщо ж фізичні особи подавали заявку на листування з органами ДПС в електронному вигляді, їм нарахування прийде в електронний кабінет.
До уваги платників рентної плати та екологічного податку
Головне управління ДПС у Рівненській області, керуючись підпунктом 19 1.1.29 пункту 19 1.1 статті 19 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, повідомляє про особливості справляння рентної плати та екологічного податку у 2025 році.
Відповідно до підпункту 5 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 202 року № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» (далі – Постанова), строк дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжувалися на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2025 року № 288 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 202 року № 314» підпункти 4 та 5 пункту 1 Постанови виключено. З огляду на це, механізм автоматичного продовження дії строкових ліцензій та документів дозвільного характеру скасовано.
Таким чином, починаючи з 14 березня 2025 року ліцензії та документи дозвільного характеру, строк дії яких завершився, не вважаються автоматично продовженими. Їх необхідно поновлювати та отримувати повторно у порядку встановленому чинним законодавством України.
До 1 липня фінансові агенти зобов’язані подати до податкової звіт про підзвітні рахунки
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що фінансові агенти зобов’язані щороку до 1 липня подавати до контролюючого органу звіт про підзвітні рахунки (CRS та FATCA).
Приклади заповнення звітів CRS доступні за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/crs/zapovnennya-ta-podannya-zvitiv-/prikladi-zvitiv-crs/.
Для отримання відповіді на питання щодо виконання фінансовими агентами положень Угоди FATCA та Багатосторонньої угоди CRS ви можете направити запит на спеціалізовані електронні адреси ДПС:
- info_FATCA@tax.gov.ua
- crs.info@tax.gov.ua
Нагадаємо, що порядок заповнення звітів CRS та FATCA визначений:
- підпунктом 393.4.1 пункту 393.4 статті 393 Податкового кодексу України;
- наказом Міністерства фінансів України від 25.09.2023 № 516 «Про затвердження Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки»;
- наказом Міністерства фінансів України від 12.08.2020 № 496 «Про затвердження Порядку заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)».
Здаєте квартиру в оренду фізособі? Пам’ятайте про декларацію!
Ви здавали свою квартиру в оренду знайомим, родичам або просто добропорядним орендарям? Тоді пам’ятайте про важливий нюанс: якщо ваш орендар — звичайна фізична особа (не підприємець і не податковий агент), — ви самі маєте подати декларацію і сплатити податки з цього доходу.
Що говорить закон? Згідно з п.п. 170.1.5 та п.п. 168.2.1 ст. 170 Податкового кодексу України: якщо орендар не є підприємцем або податковим агентом, обов’язок зі сплати податку покладається на орендодавця — тобто на вас.
Ви повинні: внести дохід від оренди до загального оподатковуваного доходу; подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи; самостійно сплатити ПДФО (18%) і військовий збір (5%).
Декларація подається до 1 травня 2026 року за результатами 2025 року.
Подати її можна швидко і зручно через електронний кабінет платника податків.
Чому це важливо? Бо невчасна звітність — це: штрафи, нарахування пені та зайві клопоти.
А своєчасно подана декларація — це спокій, чесність і виконання громадянського обов’язку.