Рівненщина: до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 3 мільярда гривень ПДФО
За січень – травень 2022 року бізнес-спільнота Рівненщини сплатила до зведеного бюджету 2 млрд 965,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб. З них 622,7 млн гривень ПДФО перераховано до державного бюджету України, відповідно місцеві громади отримали 2 млрд 342,5 млн гривень.
За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислава Грабового, незважаючи на важкий для всієї країни період, у порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається зростання надходжень ПДФО до бюджетів усіх рівнів на 21,7 відсотка. У цифрах - це додатково майже 529 млн гривень. Такий ріст надходжень зумовлений, насамперед, відповідальним ставленням роботодавців до виконанням своїх зобов’язань щодо виплати заробітної плати.
«В умовах воєнного стану сплата податків – це вияв справжнього патріотизму, відданості та любові до своє країни, - наголошує Владислав Грабовий. - Тому повна легалізація всіх без винятку робочих місць має бути в пріоритетах керівників органів місцевої влади, представників бізнес спільноти та всіх мешканців територіальних громад.». Податок на доходи фізичних осіб залишається бюджетоутворюючим для місцевих громад.
Суб’єкти господарювання, які реєструють програмний реєстратор розрахункових операцій мають перебувати на обліку в податковій службі
Головне управління ДПС в Рівненській області інформує суб’єктів господарювання, які мають намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, що вони мають перебувати на обліку в органах ДПС. Також на обліку має перебувати господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями за формою № 20-ОПП).
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій).
Крім того, якщо є наймана особа-касир, то суб’єкт господарювання повідомляє про сертифікати електронних підписів або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та завантаження програмного забезпечення такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Запитували – відповідаємо
Чи звільняється майно платника податків з податкової застави у період воєнного стану?
Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що майно платника податків звільняється з податкової застави з дня отримання рішення керівника військово-цивільної адміністрації про вилучення майна без застосування вимог ст. 92 Податкового кодексу України).
Водночас, у разі оплатного вилучення майна такі кошти спрямовуються на погашення податкового боргу платника податків, майно якого вилучено.
Податківці зазначають, що відповідні зміни внесені Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», зокрема, п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим пп. 69.21.