До держбюджету від платників Рівненщини надійшло майже 1,9 млрд грн ПДВ
За дев’ять місяців 2024 року, до державного бюджету надійшло 1 млрд 896 млн грн податку на додану вартість, що на 95,7 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Зокрема, у вересні поточного року суб’єкти господарювання області перерахували до бюджету країни 245 млн грн ПДВ (+17 млн грн до вересня 2023 року). Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко.
Також рахунки платників ПДВ поповнилися на 1 млрд 511 млн гривень відшкодованого з бюджету ПДВ.
Керівник податкової служби області зазначив, що платники Рівненщини продовжують підтримувати нашу державу у складний воєнний час, сумлінно перераховуючи податки. Завдяки їх відповідальній громадянській позиції та патріотизму бюджет стабільно отримує такі необхідні кошти для Збройних Сил України та соціальних виплат громадянам.
Висловлюємо подяку нашим платникам, які в непростих умовах забезпечують своєчасне наповнення бюджетів!
Інформацію про нараховані чи заборговані податки можна отримати у мобільному застосунку «Моя податкова»
У головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що кожна фізична особа, яка має у власності землю чи нерухомість, може дізнатися про стан розрахунків із бюджетом через мобільний застосунок «Моя податкова». Цей сервіс ДПС України для громадян також передбачає розрахунки із бюджетом онлайн з використанням однієї з платіжних систем.
Консультаційну та практичну допомогу з питань налаштування мобільного застосунку «Моя податкова» можна отримати у Центрах обслуговування платників .
Отримання інформації онлайн, звірка даних, звітування та сплата податків за допомогою персонального гаджета економлять платникам податків час. Тож, завантажуйте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та використовуйте електронні сервіси ДПС.
Термін, в який платнику ПДФО має бути повернута сума податкової знижки, встановлено Податковим кодексом
Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на до ходи фізичних осіб – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.
Пунктом 179.8 ст. 179 ПКУ передбачено, що сума, яка має бути повернута платнику ПДФО, зараховується на його рахунок, відкритий у банку або небанківському надавачу платіжних послуг, протягом 60 календарних днів після надходження податкової декларації про майновий стан і доходи.
Звертаємо увагу, що за результатами 2023 року платники мають право скористатись податковою знижкою та подати річну податкову декларацію до 31 грудня 2024 року (включно).
Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024
Новації у законодавстві: повернення помилково або надміру сплачених податків за оновленим порядком
Головне управління У ДПС у Рівненській області інформує, що Міністерство фінансів України наказом від 01.08.2024 № 382 змінило Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2013 № 787 (зміни діють від дня набрання чинності Наказу Міністерства фінансів України від 01.08.2024 № 382, а саме з 11.09.2024 )
Помилково та/або надміру зараховані до бюджету податки, збори, пеня та платежі, контроль за якими покладено на органи ДПС, митні та інші платежі, пеня, контроль за справлянням яких покладено на органи Держмитслужби, не підлягають поверненню платникам, щодо яких у порядку, встановленому Законом України «Про санкції», прийнято рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій.
Відтак представництво законних інтересів платника з питань повернення (перерахування) помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів (зборів), контроль за якими покладено на органи ДПС, може здійснювати уповноважена особа на підставі закону або довіреності відповідно до Цивільного кодексу України з обов’язковим наданням документа, що підтверджує відповідні повноваження, оформленого відповідно до вимог законодавства, або копії такого документа, засвідченої належним чином. Тобто уповноваженій особі вже не потрібно надавати копію паспорта.
Заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету в електронній формі подається з обов'язковим накладанням електронного підпису платника або уповноваженої особи, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». До заяви одночасно подається копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету, судового рішення, засвідчена належним чином (у разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) та грошового стягнення за адміністративні правопорушення), документа, що підтверджує відповідні повноваження уповноваженої особи, засвідчена належним чином.