Допомага бізнесу: на Рівненщині працює консультаційний центр із розблокування податкових накладних. Листування з податковою у смартфоні: швидко, зручно, без черг!

Допомага бізнесу: на Рівненщині працює консультаційний центр із розблокування податкових накладних

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області ефективно діє консультаційний центр із питань функціонування Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР). Він був створений за дорученням Голови ДПС України Руслана Кравченка та вже продемонстрував свою результативність.

За півтора місяця роботи Центру податківці Рівненщини опрацювали більше 100 звернень від бізнесу, 1522 податкових накладних успішно розблоковано, 110 платників ПДВ виключено з переліку ризикових та 30 таблиць даних враховано податковою службою.
Як консультаційний центр допомагає підприємцям? Звернувшись до центру, представники бізнесу можуть: оперативно отримати роз’яснення щодо податкового законодавства, дізнатися алгоритм дій для розблокування накладних, отримати допомогу у виключенні підприємства з переліку ризикових, подати та уточнити таблиці даних платника ПДВ.

Що важливо знати платникам податків? Якщо ваша податкова накладна заблокована, не відкладайте вирішення проблеми. Чим швидше ви звернетеся до консультаційного центру, тим швидше знайдеться рішення.

Фахівці центру допоможуть розробити персональну стратегію, щоб уникнути блокувань у майбутньому.

Не чекайте – звертайтесь за консультацією вже зараз та працюйте без перешкод!

Листування з податковою у смартфоні: швидко, зручно, без черг!

Сучасні технології роблять життя простішим, і тепер навіть звернення до податкової можна подати прямо зі смартфона! Завдяки мобільному застосунку «Моя податкова», вам більше не потрібно відвідувати контролюючий орган особисто чи надсилати паперові листи. Усе вирішується онлайн – у кілька кліків.

Як надіслати лист до ДПС через смартфон?

Завантажте застосунок «Моя податкова» в Google Play / App Store.

У розділі «Послуги» оберіть «Надіслати лист до ДПС».

Виберіть потрібний контролюючий орган.

Заповніть необхідні дані – вкажіть тип, тематику та короткий зміст листа.

Прикріпіть файл (лист або фото документа) розміром до 5 Мб.

Підпишіть документ електронним підписом та надішліть!

Ось і все! Податковий орган отримає ваш запит, і ви зможете стежити за його розглядом онлайн.

Чому це варто спробувати? Бо це:

  • швидко – оформлення звернення займає лише кілька хвилин,
  • зручно – без черг і поїздок до податкової,
  • безпечно – підписуйте документи електронним підписом,
  • ефективно – контролюйте статус звернення прямо в застосунку.

Все більше людей обирають зручні цифрові рішення замість паперової тяганини. Долучайтеся і ви – цінуйте свій час та вирішуйте податкові питання онлайн! Завантажуйте «Моя податкова» просто зараз та користуйтеся сучасними податковими сервісами у своєму смартфоні!

Декларування доходів громадян: у яких випадках фізичні особи звільняються від обов’язкового подання декларації про майновий стан і доходи


Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання Декларації;
перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, крім випадків, коли подання Декларації прямо передбачено ПКУ, якщо такий платник податку отримував:
доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;
доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розд. ІV ПКУ;
доходи у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розд. ІV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та/або з яких сплачено ПДФО відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Також Декларація не подається у випадках, прямо передбачених ПКУ.
У разі якщо платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до інших положень ПКУ, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені п. 179.2 ст. 179 ПКУ.

Поділитися:

Деклараційна кампанія на Рівненщині: громадяни звітують про доходи. За використання лісових ресурсів платники податків Рівненщини сплатили 47 млн грн рентної плати
27.03.2025 09:03
Деклараційна кампанія на Рівненщині: громадяни звітують про доходи На Рівненщині триває кампанія декларування доходів громадян. Протягом січня-лютого мешканці області подали 707…
ПРОБАЦІЇ 10 РОКІВ!
26.03.2025 11:25
З нагоди 10 річниці прийняття Закону України «Про пробацію», 20 березня 2025 року на базі Дубенського районного відділу…
За використання лісових ресурсів платники податків Рівненщини сплатили 47 млн грн рентної плати.Кампанія декларування доходів – 2025: що потрібно знати громадянам?
25.03.2025 14:25
За використання лісових ресурсів платники податків Рівненщини сплатили 47 млн грн рентної плати У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за два місяця поточного…