Про застосування РРО/ПРРО у разі продажу товарів з доставкою товарів через служби доставки
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що у разі продажу товарів з повною передплатою на поточний рахунок продавця у форматі IBAN фіскальний чек через реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні РРО (ПРРО) може не видаватись. У поштове відправлення вкладається документ на товар: товарний чек, накладна тощо.
У разі здійснення попередньої оплати з використанням платіжних карток така операція є розрахунковою та вимагає видачу фіскального чека, який може бути вкладений в поштове відправлення або надісланий покупцю в інший спосіб (на електрону пошту, мобільний телефон тощо).
У разі оформлення продажу товарів з післяплатою (накладений платіж) необхідність застосування РРО та/або ПРРО залежить від умов договору між продавцем та перевізником. Обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним в момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві. Продавець у такому випадку вкладає в поштове відправлення документи на товар (товарний чек, накладна тощо).
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Податкову декларацію платника єдиного податку можна подати через Електронний кабінет
Фахівці Дубенської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області інформують, що платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп подають податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду (п. 296.2 ст. 296 ПКУ).
При цьому, такі єдинники подають декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників 2-ї або 3-ї (фізичні особи – підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 296.5.1 ст. 296 ПКУ).
Платники єдиного податку 3-ї групи подають податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (п. 296.3 ст. 296 ПКУ).
Форма податкової декларації платника єдиного податку – підприємця затверджена наказом МФУ від 19.06.2015 № 578 (в редакції наказу від 09.12.2020 № 752).
На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів розміщені електронні форми Декларації:
за ідентифікатором форми F0103405 (у якого податковий (звітний) період рік);
за ідентифікатором форми F0103307 (у якого податковий (звітний) період квартал).
У відкритій частині Електронного кабінету у розділі «Допомога» розміщено покрокову допомогу щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності».
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Робота у приватній частині (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.
В режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету користувач має можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати податкову звітність.
При створенні Декларації користувач самостійно встановлює фільтр за параметрами: «рік», «період», «тип форми» та обирає необхідну форму податкової декларації (F0103405/F0103307) за звітний період, щодо якого здійснюється звітування. В наступному вікні обирає «стан документа» та відповідний територіальний орган ДПС: «регіон», «район».
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX
Оподаткування доходів від продажу сільгосппродукції
Дубенський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що дохід від продажу сільськогосподарської продукції (крім тваринництва), який перевищує 12 розмірів МЗП, тобто у 2021р. – 72000 грн., у 2022 р. - 78000 грн, буде оподатковуватися ПДФО у розмірі 18% та 1,5% військового збору. Фізичні особи, які вирощують на власних земельних ділянках продукції для подальшого продажу, незалежно від їх розмірів та планують у подальшому реалізувати такі продукти, звільняються від оподаткування лише у випадку отримання протягом року доходу від торгівлі менше ніж 12 МЗП встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.
У разі перевищення, платник податків зобов’язаний включити таку суму до загального оподатковуваного доходу за звітний рік, подати декларацію та самостійно сплатити податок на доходи з фізичних осіб та військовий збір.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»