Рівненщина: кількість зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій зростає
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області відзначають стійке зростання кількості зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій, у тому числі новітніх програмних РРО.
Зокрема, з моменту запровадження воєнного стану платники податків Рівненщини зареєстрували 1270 реєстраторів розрахункових операцій, з них 685 – програмних та 585 – класичних.
Загалом розрахункові операції з покупцями із використанням касових апаратів здійснюють майже вісім тисяч суб’єктів господарювання, якими зареєстровано 5831 програмний та 5822 класичних РРО.
Нагадуємо, що з 01.01.2022 застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи. Реєстратори розрахункових операцій не є обов’язковими для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, або ж якщо вони здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл у визначених законодавством випадках, проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Також звертаємо увагу на необхідність забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням POS-терміналів (електронних платіжних засобів).
Нагадаємо, що для забезпечення законних прав та інтересів громадян України ДПС створила чат-бот «StopViolationBot» для надання можливості споживачам інформувати службу про виявлені порушення, зокрема, й порядку проведення розрахунків.
Відповідно до статті 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, вчинені особою, до якої протягом року вже застосовувалося адміністративне стягнення за таке ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Термін одноразового (спеціального) добровільного декларування продовжено до 1 березня 2023 року!
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Законом України від 15 серпня 2022 року № 2516-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» (далі – Закон № 2516) внесено зміни, зокрема, до підрозділу 9 прим.4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, відповідно до змін, одноразове (спеціальне) добровільне декларування («податкова амністія») проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, встановлених ПКУ, та виконання інших умов, визначених підрозділом 9 прим.4 розділу XX ПКУ.
Крім того, у разі вибору декларантом, який подав одноразову (спеціальну) добровільну декларацію після 31 серпня 2022 року, у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом у такому порядку:
► першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
► другого платежу – до 01 травня 2024 року;
► третього платежу – до 01 травня 2025 року.
Нагадаємо: «податкова амністія» – це можливість для громадян легалізувати статки, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори в періоди до 01 січня 2021 року, та бути захищеним державними гарантіями і звільнятися від відповідальності.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Комунікаційна податкова платформа Головного управління ДПС у Рівненській області - в дії
Податкова служба завжди відкрита для громадськості та бізнес-спільноти. Так, на базі Головного управління ДПС у Рівненській області працює комунікаційна податкова платформа, де представники громадськості, бізнес-об’єднань чи громад, члени консультаційно-дорадчих органів можуть отримати відповіді та свої запити чи пропозиції.
Для цього необхідно надіслати звернення на електронну скриньку платформи:
rv.ikc@tax.gov.ua. Отримавши його, з вами оперативно зв’яжеться комунікатор платформи для визначення формату відповіді або дати проведення зустрічі з відповідальними особами профільних структурних підрозділів ГУ ДПС в області.
Для пришвидшення розгляду питань рекомендуємо вказувати: назву суб’єкта господарювання (код ЄДРПОУ), адресу, контактний номер телефону, питання по суті.
Звертаємо увагу, що тимчасово, до закінчення воєнного стану, платники Харківської області обслуговуються ГУ ДПС у Рівненській області.
Тож, долучайтеся до комунікаційної податкової платформи та отримайте необхідну інформаційну підтримку.
Разом до Перемоги!
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne