Консультаційний центр з питань роботи СМКОР: бізнес Рівненщини отримує комплексну допомогу з питань розблокування податкових накладних
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області платники податків отримують консультативну допомогу та фахову підтримку з питань блокування податкових накладних та віднесення підприємств до категорії ризикових.
За менш ніж два тижні роботи нещодавно створеного за дорученням Голови ДПС Руслана Кравченка консультаційного центру, до фахівців податкової служби області по допомогу звернувся 71 платник податків Рівненщини. Як результат, у 69 суб’єктів господарювання питання в цілому вирішено (платниками подано документи та прийнято рішення про реєстрацію податкових накладних, враховані роз'яснення та подано ТПП, які враховано автомвтично, платниками вирішено проблему та подано додаткове Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено тощо), розблоковано 372 податкові накладні, а два суб’єкти господарювання позбулися статусу ризикових.
“До консультаційного центру суб’єкти господарювання можуть звертатись як за телефонами “гарячих ліній”, так і на особисті прийоми, - звертає увагу в.о.начальника ГУ ДПС в області Сергій Вінніченко. - Тут підприємці, бухгалтери та фінансисти можуть отримати роз’яснення щодо механізмів розблокування податкових накладних, порядку подання пояснень та необхідного пакета документів. Окрім того, фахівці центру допомагають бізнесу зменшити ризики потрапляння до категорії ризикових платників”.
Враховуючи ефективність роботи Центру та високий попит на підтримку у питаннях функціонування СМКОР, керівник податкової служби області провів зустріч з представниками бізнесу краю, де значну увагу приділили проблемним питанням, з якими платники звертались до фахівців Головного управління.
Сергій Вінніченко наголосив, що критерії ризиковості не спрямовані на ускладнення діяльності чесного бізнесу. Однак платники податків можуть стикатися з труднощами під час визначення свого статусу, тому податкова служба працює над нормативними змінами для вдосконалення функціонування СМКОР та зменшення кількості заблокованих накладних.
Він також закликав представників бізнесу активно звертатися до Консультаційного центру, щоб мінімізувати помилки, які можуть призвести до блокування податкових накладних або інших негативних наслідків.
Місцеві бюджети Рівненщини у січні отримали 1,8 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів
У січні 2025 року до бюджетів територіальних громад Рівненщини надійшло 1 млн 798 тис грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що на 282 тис грн більше надходжень відповідного періоду 2024 року.
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу, що задля забезпечення надходжень акцизного податку до бюджетів вкрай важливо забезпечити на місцях легальну реалізацію підакцизних товарів. Тож, у територіальних громадах необхідно контролювати дотримання вимог законодавства всіма господарюючими суб’єктами, які реалізують алкогольну та тютюнову продукцію, а споживачам – купувати марковану підакцизну продукцію і перевіряти у фіскальному чеку відображену суму акцизного податку.
Перевірити достовірність чеку можна за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.
Декларування доходу від отримання спадщини
Отримання спадщини є важливою юридичною та фінансовою подією, яка вимагає не лише оформлення прав на майно, а й виконання податкових зобов’язань. В Україні спадкоємці повинні задекларувати отриманий дохід відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПКУ).
Хто повинен подавати декларацію?
Декларувати дохід від спадщини зобов’язані фізичні особи, які отримали спадкове майно. Виняток становлять особи, які звільнені від сплати податку відповідно до ст.174 ПКУ.
Які ставки податку застосовуються?
Розмір податку залежить від ступеня спорідненості між спадкодавцем і спадкоємцем:
• 0% – якщо спадщина отримана від родичів першого та другого ступеня споріднення (батьки, діти, чоловік або дружина, дід, баба, рідні брати і сестри, онуки).
• 5% – для спадкоємців, які не є родичами першого та другого ступеня споріднення.
• 18% – якщо спадщину отримує нерезидент України чи резидент від нерезидента.
Окрім цього, дохід, отриманий до 1 січня 2025 року, оподатковується за ставкою 1,5% військового збору (після 1 січня 2025 – 5%).
Як і коли подавати декларацію?
Особи, які зобов’язані сплатити податок, мають подати річну податкову декларацію до 1 травня року, наступного за роком отримання спадщини. Декларацію подають до податкової служби за місцем реєстрації спадкоємця. Якщо спадщина отримана у 2024 році, то декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2025 року.
Зверніть увагу, якщо спадкоємець не задекларував спадщину або несвоєчасно подав декларацію, на нього можуть бути накладені штрафні санкції та нараховано пеню.
Дотримуйтесь законодавчих вимог і своєчасно подайте декларацію, щоб уникнути зайвих фінансових витрат!