Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 1,3 мільярда гривень єдиного податку . Запитували – відповідаємо: хто вважається фізичною особою - резидентом України в розумінні Податкового кодексу

Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 1,3 мільярда гривень єдиного податку

Суб’єкти господарювання Рівненської області, які працюють за спрощеною системою оподаткування, сплатили протягом десяти місяців 2024 року до місцевих бюджетів 1 млрд 269 млн гривень єдиного податку, що на 44 відсотка, або на 390 млн грн більше надходжень відповідного періоду 2023 року. Про це повідомив в.о. начальника податкової служби області Андрій Троцко.

Як зазначають у податковій службі Рівненщини, найбільша частка надходжень належить фізичним особам – підприємцям, які відрахували до місцевих скарбниць 1 млрд 51 млн гривень єдиного податку(+361,53 млн грн, або 60%, до січня-жовтня 2023 року).

Юридичні особи, у свою чергу, спрямували у розпорядження територіальних громад краю 139,5 мільйона гривень цього платежу (+24 млн грн, або 21%, до січня-жовтня 2023 року). Водночас, від сільськогосподарських товаровиробників до місцевих бюджетів надійшло 78,5 млн гривень (+4,7 млн грн до 2023 року).

Стабільні надходження платежів до місцевих бюджетів - це гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення жителів територіальних громад. Тримаємо економічний фронт – сумлінно сплачуємо податки! - наголошують у Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

Платформа довіри: новий субсайт ДПС

Для об’єднання зусиль бізнесу та держави у боротьбі з тіньовою економікою було ухвалено Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (далі – Закон № 3813). Це ще один крок на шляху впровадження ризик-орієнтованої системи в роботі ДПС.

Законом № 3813 передбачено щоквартальне формування Державною податковою службою України Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та оприлюднення цього переліку на вебпорталі ДПС.

Платники, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв, пов’язаних з оподаткуванням, та потраплять до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства отримають певні податкові переваги.

Мова йде, зокрема, про мораторій на проведення документальних перевірок, окрім деяких їх видів. Також буде скорочено строки камеральних та документальних перевірок при отриманні бюджетного відшкодування та строки надання індивідуальних податкових консультацій.

Для таких платників спрощується механізм взаємодії з податковою, оскільки за кожним з них буде закріплено комплаєнс-менеджера з метою підвищення якості обслуговування.

Запровадження саме щоквартального формування Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства дозволить платнику податків переглянути результати та обставини здійснення діяльності та вжити заходи щодо покращення власних показників.

З метою покращення сервісів для платників податків ДПС створено окремий субсайт «Територія високого рівня податкової довіри».

Користуючись цим субсайтом, платники мають можливість отримати зручний доступ до актуальної інформації, зокрема, Переліків платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та розрахованих середніх показників критеріїв у розрізі регіонів, видів економічної діяльності, груп платників податків та періодів.

Так, інтерактивне головне меню субсайту «Територія високого рівня податкової довіри» містить такі сервіси:

- Кількість платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства станом на поточну актуальну (поточну) дату.

- Перевірити, чи входить субʼєкт господарювання до Переліку.

- Перехід до меню «Платники з Переліку».

- Перехід до приватної частини Електронного кабінету.

- Мапа платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (Територія податкової довіри).

- Питання – відповіді.

- Контактна інформація та зворотній звʼязок.

Запитували – відповідаємо: хто вважається фізичною особою - резидентом України в розумінні Податкового кодексу


Відповідно до п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), фізична особа - резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого ПКУ або нормами міжнародних угод України.

Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого - четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

У разі якщо у розд. IV ПКУ використовується термін «резидент» у відповідних відмінках, під цим терміном розуміється «фізична особа - резидент».

Поділитися:

На охорону довкілля суб’єкти господарювання Рівненщини  сплатили понад 80 мільйонів гривень. Відомості про доходи можна отримати у смартфоні.
28.11.2024 12:15
На охорону довкілля суб’єкти господарювання Рівненщини сплатили понад 80 мільйонів гривень За забруднення довкілля впродовж десяти місяців 2024 року платники…
Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 1,3 мільярда гривень єдиного податку . Запитували – відповідаємо: хто вважається фізичною особою - резидентом України в розумінні Податкового кодексу
28.11.2024 12:13
Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 1,3 мільярда гривень єдиного податку Суб’єкти господарювання Рівненської області, які працюють за спрощеною системою оподаткування,…
На Рівненщині надходження від туристичного збору становлять понад 2 мільйона гривень
28.11.2024 12:11
На Рівненщині надходження від туристичного збору становлять понад 2 мільйона гривень Впродовж десяти місяців 2024 року до місцевих бюджетів Рівненщини платниками податків…