Надходження з податку на прибуток до бюджетів усіх рівнів від підприємств Рівненщини склали понад 1,2  млрд гривень

Надходження з податку на прибуток до бюджетів усіх рівнів від підприємств Рівненщини склали понад 1,2 млрд гривень

Упродовж 2024 року платники податків Рівненщини сплатили до загального фонду державного бюджету України 1 млрд 200 млн грн податку на прибуток підприємств. Ця сума на 82 млн грн перевищує надходження 2023 року. Зокрема, до державного бюджету надійшло 1 млрд 72 млн грн (+68 млн грн до 2023 року). Відповідно, місцеві бюджети області отримали 128 млн грн (+14 млн грн до 2023 року).

Дякуємо платникам за своєчасну сплату податків, зборів та обов’язкових платежів. Сплачені податки – це найнадійніша підтримка ЗСУ на шляху до перемоги!

Щодо термінів подання фізичною особою податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) рік та сплати задекларованої нею суму податкових зобов’язань

Відповідно до п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній Декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 розд. IV ПКУ).

Згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій Декларації.

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що у разі помилкової або надмірної сплати коштів, платник має право на повернення таких коштів, або перерахування їх на інший бюджетний рахунок відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України.

Відповідно до ст.43 Податкового кодексу України та Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 (із змінами і доповненнями), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08.04.2019 за №370/33341, помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов'язань підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податку податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення, поданої до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення та за умови відсутності у платника податкового боргу.

Платник податків має можливість через ІКС «Електронний кабінет» (http://cabinet.tax.gov.ua) подати Заяву в режимі «Введення звітності» приватної частини «Електронного кабінету» за формою: для юридичних осіб J1302002, для фізичних осіб – F1302002.

Після накладення платником електронного підпису, Заява надсилається до органу ДПС для опрацювання. Платнику формується квитанція №2 щодо отримання органом ДПС Заяви.

Оскільки у полі «Дата сплати до бюджету» Заяви вказується інформація щодо одного платіжного документа, відповідно до якого була помилково або надміру сплачена сума грошових зобов’язань або пені, то з метою повернення таких сум за кількома платіжними документами, платник подає окремі Заяви за кожним платіжним документом.

Запитували-відповідаємо: чи можуть новостворені субєкти господарювання потрапити до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства?

Платники податків, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), можуть бути включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, але не раніше одного календарного року з дати взяття такого платника на облік у контролюючому органі.
Відповідна інформація розміщена на вебпорталі ДПС: Головна/Територія високого рівня податкової довіри/Питання-відповіді (https://tpd.tax.gov.ua/).

Поділитися:

Оголошення про початок відбору кандидатів для розширення Ради з питань ВПО при Дубенській районній державній адміністрації
09.01.2025 09:15
Розпочався прийом документів для оновлення (розширення) складу Ради з питань внутрішньо переміщених осіб у Дубенському районі при Дубенській військовій районній…
Надходження з податку на прибуток до бюджетів усіх рівнів від підприємств Рівненщини склали понад 1,2  млрд гривень
09.01.2025 09:09
Надходження з податку на прибуток до бюджетів усіх рівнів від підприємств Рівненщини склали понад 1,2 млрд гривень Упродовж 2024 року платники податків Рівненщини…
Рівненщина: у 2024 році до бюджетів громад краю надійшло  майже 6,5 млрд гривень податку на доходи фізичних осіб.
07.01.2025 14:24
Рівненщина: у 2024 році до бюджетів громад краю надійшло майже 6,5 млрд гривень податку на доходи фізичних осіб Як повідомив в. о. начальника…