З легальних доходів жителів Рівненщини до зведеного бюджету надійшло понад 6,8 мільярда гривень ПДФО
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що за десять місяців поточного року платники податків спрямували до бюджетів усіх рівнів 6 мільярдів 826 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом 2021 року надходження зросли на понад 1,7 млрд грн, або на 33 відсотка.
Із загальної суми податку на доходи фізичних осіб територіальні громади області отримали 5,4 млрд гривень. Відповідно до державного бюджету платники перерахували 1,4 млрд грн цього платежу.
Варто зазначити, що в доходах місцевих бюджетів податок на доходи фізичних осіб займає майже 80 відсотків і є основним джерелом їх зростання.
Дякуємо сумлінним платникам за підтримку економічної спроможності України. Разом переможемо!
Обмеження граничної суми готівкового розрахунку поширюються на розрахунки, які здійснюються платниками податків із застосуванням РРО
ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснює, що на виконання ст. 33 Закону України від 20 травня 1999 року № 679-XIV «Про Національний банк України» та з метою удосконалення готівкових розрахунків постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.
Підпунктом 5 п. 3 розд. І Положення № 148 визначено, що готівкові розрахунки/розрахунки готівкою – платежі готівкою суб’єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.
Згідно з п. 6 розд. ІІ Положення № 148 суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
1) між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн. уключно;
2) з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.
Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.
Обмеження, установлене в п. 6 розд. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою платіжного інструменту.
Враховуючи викладене, обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 10000 (50000) грн. поширюється на розрахунки між суб’єктами господарювання та між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), які здійснюються платниками податків із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок).