Підприємства Рівненщини сплатили понад 160 млн грн податку на прибуток
Упродовж січня-березня 2022 року суб’єкти господарювання Рівненської області сплатили до зведеного бюджету України 162,6 млн грн податку на прибуток підприємств. При цьому до державного бюджету надійшло 146,4 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці з початку року отримали 16,2 млн гривень.
Кожен платник податків, своїм відповідальним ставленням робить свій вклад у фінансову стабільність нашої держави, що дає можливість виконувати соціальні програми, забезпечувати обороноздатність та економіку країни.
Дякуємо всім платникам за активну громадянську позицію, розуміння та підтримку!
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX
Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, не включаються до загального оподатковуваного доходу платника податку під час дії воєнного стану
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Законом України від 24.03.2022 № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни щодо оподаткування ПДФО власно вирощеної с/г продукції.
Згідно внесених змін в податкове законодавство, положення підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 ПКУ викладено в новій редакції, відповідно до якого тимчасово, починаючи з 1 квітня 2022 року та у період воєнного стану, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються:
- доходи, отримані від продажу платником податку особі, яка відповідно до Податкового кодексу має статус податкового агента, власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою, остаточно оподатковуються таким податковим агентом під час їх нарахування (виплати);
- податкові агенти у податковому розрахунку, подання якого передбачено п.п. «б» п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу, відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів, отриманих фізичними особами від продажу особі, яка має статус податкового агента, власної с/г продукції та загальну суму утриманого з них податку. При цьому в податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремої виплати, суми нарахованого на неї податку, а також відомості про фізичну особу – платника податку, яка одержала дохід від продажу особі, що має статус податкового агента, власної с/г продукції.
Зауважимо, що раніше до прийнятих змін, діяли норми п.п. 165.1.24. п. 165.1 ст. 165 ПКУ, якими передбачалося, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включалися доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, для ведення:
- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;
- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості).
При продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищувала 12 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
У разі якщо сума отриманого доходу перевищувала зазначений розмір, платник податків зобов'язаний відобразити суму такого перевищення у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу і самостійно сплатити податок з суми такого перевищення.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX
Що зі сплатою податків мобілізованих ФОПів «за себе»
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до норм чинного законодавства, а саме п.25 підрозд. 10 р. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фізичні особи підприємці, які під час дії воєнного стану мобілізовані на військову службу до Збройних Сил України, звільнені від нарахування і сплати ПДФО та єдиного податку, а також від подання звітності.
Зауважимо, що звільнення стосується всіх ФОП й осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і діє весь період їх військової служби та діє незалежно від наявності найманих працівників.
Звертаємо увагу, що підставами для такого звільнення є заява ФОП та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізований ФОП перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, зазначені документи подають протягом 10 днів по закінченню його лікування (реабілітації).
Мобілізовані ФОП, які не використовують працю найманих працівників, на весь строк військової служби звільняються від нарахування та сплати ЄСВ "за себе" та від подання звітності (абз. 2 п. 92 р. VIII Закону про ЄСВ).
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne