Податківці закликають платників податків дотримуватися норм діючого законодавства при сплаті єдиного внеску
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують роботодавцям, що вчасне здійснення державою зобов’язань перед громадянами, зокрема, виплата пенсій і надання соціальних допомог, напряму залежить від наповнюваності державних цільових фондів за рахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Станом на 01.11.2024 року 4634 платники податків Рівненщини мають заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З метою зменшення такої заборгованості та недопущення її зростання в подальшому у січні-жовтні поточного року ГУ ДПС в області було скеровано до органів державної виконавчої служби 2367 вимог про сплату недоїмки з єдиного внеску на загальну суму 34,1 млн гривень.
Тож, вкотре нагадуємо суб’єктам господарювання, якщо єдиний внесок не буде сплачено, то бракуватиме коштів для належних виплат і громадяни будуть позбавлені соціального захисту. Пам’ятайте, що єдиний внесок підлягає обов’язковій сплаті, незалежно від фінансового стану платника!
Довідково: з 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати - 8000 гривень, а отже мінімальний розмір єдиного внеску становить 1760 грн (8000 х 22 %).
Переваги нової системи управління комплаєнс-ризиками в Державній податковій службі України
Державна податкова служба України запроваджує систему управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) відповідно до світових стандартів адміністрування податків. Ця ініціатива, закріплена постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 (далі – Постанова № 854), спрямована на підвищення прозорості та ефективності податкових процедур, що є особливо важливим для великого бізнесу.
Така система має ряд переваг для бізнесу. Зокрема:
- фокус на підтримці доброчесних платників.
Бізнес, який сумлінно виконує свої податкові зобов’язання, отримає значну підтримку. Система дозволить скоротити адміністративне навантаження, забезпечуючи своєчасне отримання консультацій і сервісної підтримки, що дозволить уникнути ризиків у звітності та сплаті податків;
- зменшення суб’єктивності в прийнятті рішень.
Система комплаєнс-ризиків базується на об'єктивних даних і аналітичних інструментах, що зменшить вплив суб'єктивних рішень у процесі адміністрування податків. Це сприятиме стабільності та прогнозованості у взаємодії з податковими органами;
- оптимізація управління ризиками.
Бізнес часто стикається з комплексними податковими питаннями. Система комплаєнс-ризиків забезпечить централізований підхід до управління податковими ризиками, допомагаючи уникнути недоліків у звітності та сплаті податків, мінімізуючи потенційні штрафні санкції;
- жодних нових зобов'язань.
Для бізнесу нова система не впроваджує додаткових обов'язків. Натомість, вона спрямована на забезпечення ефективної взаємодії між бізнесом і податковими органами, що сприятиме мінімізації податкових ризиків і підвищенню податкової дисципліни.
Звертаємо увагу, що відповідно до Постанови № 854 ДПС затверджено розпорядчі документи, якими деталізовані складові та процеси реалізації експериментального проєкту.
Право на отримання податкової знижки за наслідками звітного року не переноситься на наступні податкові роки
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що згідно з п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Тобто, задекларувати свої доходи та витрати, аби повернути частину коштів за 2023 рік, можна лише до кінця поточного року - 31 грудня 2024 року включно.
Нагадаємо, що відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.
Рекомендуємо для подання декларації про майновий стан і доходи скористатись електронними сервісами ДПС, зокрема Електронним кабінетом чи мобільним застосунком «Моя податкова».