Податкова амністія: яким чином декларант може скористатися правом одноразового добровільного декларування у разі наявності у нього коштів у готівковій формі. Громадяни задекларували майже 1,2 млрд грн доходів, отриманих протягом минулого року.

Громадяни задекларували майже 1,2 млрд грн доходів, отриманих протягом минулого року

В рамках кампанії декларування доходів громадян за січень-вересень поточного року на Рівненщині громадяни подали більше 5,1 тисяч декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого доходу становить майже 1,2 мільярда гривень.

Громадяни визначили до сплати в бюджет податок на доходи фізичних осіб у сумі 24,8 млн грн, що на 1,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, визначено військового збору у сумі 3,4 млн гривень.

Правом на податкову знижку вже скористалися майже 2,4 тисячі осіб. Ними задекларовано до повернення з бюджету 7,9 млн гривень.

Нагадуємо, що фізичні особи, які бажають скористатися правом на податкову знижку за результатами 2021 року, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2022 року.

Для спрощення процедури пропонуємо скористатися електронним сервісом «Декларація про майновий стан і доходи» в приватній частині «Електронного кабінету платника», який надає можливість подати разом з декларацією документи, що підтверджують право на податкову знижку.

Податкова амністія: яким чином декларант може скористатися правом одноразового добровільного декларування у разі наявності у нього коштів у готівковій формі

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу громадян, що скористатись правом на податкову амністію можна до 1 березня 2023 року. Відповідно до п.п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі.
Разом з тим, п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання Декларації.
Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.
Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Новини
ДПС в кожному регіоні створила «гарячі лінії» для вирішення податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів
17.04.2025 08:29
ДПС в кожному регіоні створила «гарячі лінії» для вирішення податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів Для вирішення податкових питань мобілізованих самозайнятих осіб за дорученням…
Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
15.04.2025 10:18
Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 447 мільйонів гривень єдиного податку . Доходи з-за кордону: як українцям уникнути податкових помилок.
15.04.2025 09:44
Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 447 мільйонів гривень єдиного податку Суб’єкти господарювання Рівненщини, які працюють за спрощеною…