Рівненщина: оподаткування легальних доходів платників краю додало бюджетам понад 1 млрд гривень ПДФО
У січні 2025 року платники податків Рівненщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 1 млрд 72 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з січнем 2024 року надходження цього платежу зросли на 403 млн грн, або плюс 60 відсотки.
За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Сергія Вінніченка, із загальної суми податку місцеві скарбниці отримали 539 млн грн, що на 126 млн грн більше, ніж у січні минулого року. До державного бюджету спрямовано 533 млн грн податку на доходи фізичних осіб (+ 277 млн грн до січня 2024 року).
Керівник податкової служби області зауважує, що сплачений із легальних доходів фізичних осіб податок, є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів – його частка в надходженнях тергромад сягає 63%. Тому питання легальної виплати доходів найманим працівникам та офіційного працевлаштування не втрачає актуальності.
Нагадуємо, що з 01.01.2025 стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2024 році. Тож громадяни можуть підтримати нашу країну сплаченими податками з доходів, які минулого року не були оподатковані.
Задекларувати такі доходи необхідно до 1 травня поточного року. Рекомендуємо скористатись зручним електронним форматом звітування.
В електронній формі податкову декларацію можна подати на сайті Державної податкової служби України в особистому електронному кабінеті платника.
Для зручності платників в е-кабінеті розміщено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», що надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації на підставі даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податку та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.
Електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати податкову декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.
Джерелом погашення податкового боргу може бути будь-яке майно платника
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за рахунок вжитих податківцями заходів із погашення податкового боргу у січні 2025 року до бюджетів надійшло 18,7 млн гривень. Із цієї суми юридичні особи сплатили в рахунок погашення боргу 17,6 млн грн, а фізичні особи – 1,1 млн гривень.
Нагадаємо платникам податків, що згідно з п.87.2 ст.87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), джерелами погашення податкового боргу платника є будь-яке його майно, з урахуванням обмежень, визначених ПКУ та іншими законодавчими актами.
Якщо заходи щодо стягнення коштів, які перебувають у власності платника податків, не привели до повного погашення суми податкового боргу, або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків (абзац перший п. 87.5 ст. 87 ПКУ).
За недостатності у платника податків - філії чи відокремленого підрозділу юридичної особи майна для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов’язання або податкового боргу є майно юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з ПКУ.
Перелік майна та коштів, які не можуть використовуватись як джерела погашення податкового боргу платника податків, визначено п. 87.3 ст. 87 ПКУ.
До уваги платників ПДВ! Працює консультаційний центр з питань роботи СМКОР Головного управління ДПС у Рівненській області
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області, для оперативної інформаційної підтримки бізнесу розпочав роботу консультаційний центр з питань роботи СМКОР.
Якщо у вас є запитання щодо зупинення реєстрації ПН/РК, критеріїв ризиковості, заповнення таблиці даних платника, подання пояснень чи інші питання, що стосуються роботи СМКОР, звертайтеся за адресою: м. Рівне, вул. Відінська, 12, каб.103.
Графік роботи центру:
- Понеділок – четвер: 08:30-17:30.
- П’ятниця: 08:30-16:15.
- Обідня перерва: 12.00-12.45
Консультації можна отримати без попереднього запису за умови наявності документів, що посвідчують особу, або довіреності на представництво інтересів юридичної особи.
Також, для надання консультацій платникам податків та з метою вирішення нагальних питань роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригувань критеріям оцінки ступеня ризиків, працюють телефони “гарячих ліній” консультаційного центру: (0362) 692544, (0362) 692574, (0362) 692524, (0362) 692543, (066) 1618288, (0362) 692528 (щодо фізичних осіб-підприємців).
Консультаційний центр створений для надання оперативної допомоги платникам ПДВ із питань роботи СМКОР. Фахівці центру нададуть професійні консультації та кваліфіковані відповіді на ваші запитання. Звертайтесь!