Розроблені Методичні рекомендації щодо складання завдання на проектування для реконструкції зруйнованих будівель шкіл

Проєкт GIZ "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні", що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) (надалі – проєкт GIZ) надає підтримку практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях для відновлення України за принципом "краще ніж було" (Build Back Better) якій відповідає цілям Європейського Зеленої угоди та цифрової трансформації ЄС.

В контексті будівництва це означає будувати за принципами сталого будівництва із застосуванням сучасних енерго- та ресурсоефективних технологій, методів управління, екологічних будівельних матеріалів.

Методичні рекомендації щодо складання завдання на проектування для реконструкції будівель закладів загальної середньої освіти, що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації розроблені на замовлення Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Завантажити

Методичні рекомендації стануть в нагоді:

замовникам для складання завдання на проектування об’єкту нового будівництва чи реконструкції;

архітекторам і проектувальникам – якісно виконати завдання по проєктуванню об’єкту з досягненням кращих показників енергоефективності та поліпшених характеристик будівлі на усіх стадіях її життєвого циклу.

Методичні рекомендації:

базуються на комплексному аналізі проектної документації на будівлі закладів загальної середньої освіти яка відповідає принципам сталого будівництва із застосуванням сучасних енерго- і ресурсозберігаючих технологій;

відповідають вимогам ДБН В.2.2-3:2018 «Заклади освіти», ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», національних стандартів у сфері управління відходами руйнації, термомодернізації, вимог до укриття тощо;

враховують положення законів України «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про енергетичну ефективність» та рекомендації і проектні рішення приведені у Методичному посібнику «Методичні рекомендації – Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти з поліпшеними екологічними характеристиками» (2024) та отримані коментарі за результатом публічного обговорення.

Застосування рекомендацій дозволить Агентству відновлення та іншим замовникам замовити розробляння проєкту реконструкції школи за принципом Build Back Better (краще ніж було) з врахуванням кращих практик ЄС та рекомендацій Світового банку. Такі проєкти матимуть перевагу в отриманні фінансової допомоги відбудови, тому що відповідатимуть вимогам потенційних донорів до енергетичної ефективності, кліматичної та екологічної сталості.

Новини
ДПС в кожному регіоні створила «гарячі лінії» для вирішення податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів
17.04.2025 08:29
ДПС в кожному регіоні створила «гарячі лінії» для вирішення податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів Для вирішення податкових питань мобілізованих самозайнятих осіб за дорученням…
Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
15.04.2025 10:18
Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 447 мільйонів гривень єдиного податку . Доходи з-за кордону: як українцям уникнути податкових помилок.
15.04.2025 09:44
Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 447 мільйонів гривень єдиного податку Суб’єкти господарювання Рівненщини, які працюють за спрощеною…