Що таке дитяча праця? Тривалість робочого часу для дітей віком до 18років.

Поступово підходить до завершення навчальний рік. Багато школярів традиційно на канікулах намагаються працевлаштуватися. Необхідно пам’ятати, що неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років. За загальним правилом прийняття на роботу осіб молодших 16 років не допускається. Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматися на роботу особи, котрі досягли 15 років. Діти приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду за наявності письмового медичного висновку про відсутність протипоказань для участі у трудовій діяльності та в подальшому до досягнення 21 року щорічно підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам. Для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час допускається працевлаштування учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, котрі досягли 14-річного віку за згодою одного з батьків Головам міських, селищних, сільських рад (згідно списку) 2 або особи, що його замінює. Також звертаємо увагу, що праця осіб, молодших 14 років, взагалі не допускається за жодних умов. Для неповнолітніх працівників встановлена скорочена тривалість робочого часу, а саме, особам від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень (включно), особам від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень (включно) та учні віком від 14 до 15 років, котрі працюють під час канікул, можуть працювати не більше 24 години на тиждень. Якщо працюють учні протягом навчального року, максимальна тривалість їхнього робочого часу удвічі менша, а саме, 16–18 років – до 18 годин на тиждень, 15–16 років – до 12 годин на тиждень та 14–15 років – до 12 годин на тиждень. Для учнів, котрі працюють упродовж навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу. Заборонено залучати неповнолітніх працівників до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, застосовувати працю неповнолітніх осіб на важких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах, залучати неповнолітніх осіб до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Статтями 43 та 52 Конституції України передбачено, що використання праці неповнолітніх на небезпечних для їх здоров’я роботах забороняється, а експлуатація дитини переслідується Законом

Новини
Леся Карнаух: АТ «Південний ГЗК» має сплатити до бюджету 3,7 млрд грн – суд вдруге підтвердив правомірність позиції ДПС
01.07.2025 10:25
Леся Карнаух: АТ «Південний ГЗК» має сплатити до бюджету 3,7 млрд грн – суд вдруге підтвердив правомірність позиції ДПС Верховний Суд вдруге підтвердив правомірність позиції Державної…
Бюджети громад Рівненщини отримали 1,5 мільйона гривень від «елітних авто». До уваги платників рентної плати та екологічного податку.
01.07.2025 10:20
Бюджети громад Рівненщини отримали 1,5 мільйона гривень від «елітних авто» За п’ять місяців 2025 року на Рівненщині власники елітних автомобілів сплатили 1,5 млн грн…
Леся Карнаух: ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень. Основні показники січня – червня 2025 року.
01.07.2025 10:19
Леся Карнаух: ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень Перше півріччя завершили з перевиконанням плану надходжень до держбюджету на понад 60,8 млрд…