Символіка будь-якої території — це її самобутній елемент. Саме вона відображає географічне розташування, свідчить про певні історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості та традиції, підкреслює приналежність своєї території як частину однієї держави, її минулого та сьогодення.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальні громади сіл, селищ, міст можуть мати власну символіку, яка відображає їх історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції.Робоча група Варковицької сільської ради по напрацюванню проєкту рішення сільської ради про офіційну символіку Варковицької територіальної громади пропонує для обговорення громадськості зображення символіки – герба, прапора та логотипу, які будуть взяті за основу для затвердження як офіційна символіка Варковицької територіальної громади.
Прапор - являє собою прямокутне полотнище зі смугами, не рівної ширини, зеленого та синього кольорів, поділених пʼятьма хвилястими смугами жовтого, синього та білого кольрів символізуючи водні ресурси. Верхня синя смуга орнаментована золотою вишивкою на фоні якої розташований малий гербовий червоний щит з білим хрестом.
Співвідношення сторін 2:3.
Презентована кольористика має історичний характер для даного регіону, три основні кольори зелений, синій та жовтий.
Картуш/щитортимач - в проєкті поданий класичної форми картуш, згідно з Рекомендаціями для щита міської/сільської територіальної громади, виконаний в кольорах державного прапора України.
Щит - класичний із заокругленням до низу з золотою (жовтою) облямівкою, складно поділений, має три частини, представляє праву і ліву сторини. Права сторона щита, верхня її частина - на глибокосиньому тлі розташований жовтий (золотий) орнамент вишиванки характерний для даного регіону - древа життя - символ мудрості та історичної спадщини. В центрі правої верхньої частини на фоні орнаменту розташований малий щит - в червоному тлі якого срібний (білий)Волинський лицарський хрест, історичний символ Волині, Полісся. Нижня частина - на зеленому тлі, що символізує неосяжні природні ресурси лежать пʼять золотих (жовтих) стиглих колосків - як символ багатства землі та єдність людей, спільної ідеї та внутрішньої згоди. Хвилясте ділення двох частин - річка з золотими берегами, символізує безліч вододів, річок і головні водні ресурси які лежать на теренах ОТГ. Ліва сторона щита - на блакитному тлі, що символізує величне чисте небо, розташований великий дуб - як історична данина місцевості та природним ресурсам, так і символ джерела мудрості, сили та єдності. Ліву сторону щита із дубом обрамлює дванадцять золотих зірок-алатир за кількістю населенних пунктів що входять до складу ОТГ. Зірка-Алатир являє собою український колорік у вигляді восьми головних циклів: Коляда, Масляна, Великдень, Трійця, Купала, Спасівка, Рожаниці, Діди. Він же, восьмикутник, є характерним і для української народної орнаментики.
Кольористика Червоний колір - у ньому всі сторони життя - повнота життя, свобода та енергія, боротьба та бурхливий розвиток. Білий (срібний) - це доброта, мудрість, тиха радість. Жовтий (золотий) символізує багатство, історичну памʼять, щедрість та добробут. Символіка зеленого полягає у свободі та радості, начало всього земного, молодість і оновлення, Блакитний колір - велич, вірність і чесність.
Корона - стилізований під корону елемент, мурована корона увінчує щит, що додатково підкреслює статус адміністративного центру Варковицької громади. Корону додатково прикрашає золота девізна стрічка з написом назни ТГ.
Логотип громади “СВОє” розміщено на тлі карти територіальної громади.
С- Сатиївський старостинський округ- складається з 5 сіл.
В- Варковицька сільська рада- об'єднує 3 села.
О- Озерянський старостинський округ складається з 4 сіл.
Буква «є» символізує єдність нашої Варковицької громади.
#СВОє – рідне.
Використовуються герб, прапор та логотип згідно Положення про офіційну символіку Варковицької територіальної громади та порядку її використання.
Пропозиції просимо надавати у письмовій формі до 12 липня 2023 року за адресою: вул.Шевченка,15 с.Варковичі р-н Дубенський, обл.Рівненська або на електронну пошту : varkovsr@ukr.net