Територіальні громади Рівненщини отримали понад 5 млрд гривень податкових платежів За січень – липень 2024 року платники податків Рівненщини сплатили ....

07.08.2024

Територіальні громади Рівненщини отримали понад 5 млрд гривень податкових платежів

За січень – липень 2024 року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів регіону 5 млрд 180 млн гривень. За словами в. о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 22 відсотка, що в грошовому еквіваленті становить 942,3 млн гривень.

У розрізі основних бюджетоформуючих платежів до місцевих бюджетів надходження становлять: з податку на доходи фізичних осіб – 3 млрд 467,8 млн грн (67 відсотків від загальної суми надходжень); єдиного податку – 869,3 млн грн (17 відсотків від загальної суми надходжень); земельного податку та орендної плати – 411,2 млн грн (8 відсотків від загальної суми надходжень).

Податкова служба Рівненщини дякує сумлінному бізнесу за вчасно сплачені податки та фінансову підтримку громад області.

Зміни до Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, ЄСВ, внесених на єдиний рахунок

Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що Міністерством фінансів України наказом від 06.05.2024 № 226, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.05.2024 за № 741/42086) внесено зміни до Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок (далі – Порядок).

Згідно з Порядком платник може уточнити реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції лише один раз не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за такими документами.

Внесеними до Порядку змінами, зокрема, встановлено, якщо платник своєчасно не уточнив реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції, то після настання зазначеного терміну таке уточнення неможливе. У такому разі інформація з платіжної інструкції вважається інформацією без визначення належності платежу відповідному отримувачу, і суми такого платежу включаються ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунку з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 351.6 статті 351 розділу I, пунктом 89.7 статті 89 та пунктом 131.2 статті 131 розділу II Податкового кодексу України.

Наказ № 226 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 05.06.2024 р. № 50, і він набрав чинності з дня його офіційного опублікування.

В яких випадках майно платника податків звільняється з податкової застави?

Згідно з п. 93.1 ст. 93 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) майно платника податків звільняється з податкової застави з дня:

отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу та/або розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку (п.п. 93.1.1 п. 93.1 ст. 93 ПКУ);

визнання податкового боргу безнадійним (п.п. 93.1.2 п. 93.1 ст. 93 ПКУ);

набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства (п.п. 93.1.3 п. 93.1 ст. 93 ПКУ);
отримання платником податків внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження або в інших випадках, передбачених ст. 55 ПКУ, рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов’язання (п.п. 93.1.4 п. 93.1 ст. 93 ПКУ);

отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до ст. 92 ПКУ (п.п. 93.1.6 п. 93.1 ст. 93 ПКУ).

Підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених п. 93.1 ст. 93 ПКУ (п. 93.2 ст. 93 ПКУ).

У разі продажу майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до ст. 95 ПКУ таке майно звільняється з податкової застави (із внесенням змін до відповідних державних реєстрів) з дня отримання контролюючим органом підтвердження про надходження коштів до бюджету від такого продажу (п. 93.4 ст. 93 ПКУ).

У разі продажу у процесі приватизації єдиного (цілісного) майнового комплексу державного або комунального підприємства таке майно звільняється з податкової застави (із внесенням змін до відповідних державних реєстрів) з дня отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення податкового боргу покупцем об’єкта приватизації (п. 93.5 ст. 93 ПКУ).

Поділитися: