На Рівненщині податкові надходження зросли на понад 785 млн гривень
За результатами січня - липня поточного року до зведеного бюджету країни перераховано 10 млрд 528 млн грн податкових платежів. Це на 785,2 млн грн, або на 8% більше від сплачених податків за аналогічний період 2023 року. Про це повідомив в. о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрій Троцко.
Із загальної суми надходжень до держбюджету країни надійшло 5 млрд 347 млн грн, до місцевих бюджетів за цей час сплачено 5 млрд 180 млн гривень
Серед платежів – лідерів, які формують зведений бюджет, податок на доходи фізичних осіб – майже 6 млрд 112 млн грн, ПДВ з вироблених в Україні товарів – понад 1 млрд 423 млн грн, єдиний податок –869 млн грн та плата за землю – більше 411 млн гривень.
За словами Андрія Троцка, платники податків Рівненської області продовжують забезпечувати економічну стабільність та обороноздатність країни, сумлінно сплачуючи податки до бюджету.
Ведення обліку платежів в органах ДПС через Електронні сервіси
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу платників щодо ведення обліку платежів в органах ДПС через Електронні сервіси та удосконалення відповідних сервісів для платників податків.
«Електронний кабінет» - інформаційно-телекомунікаційна система, вхід до якої здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС https://tax.gov.ua.
Для практичного застосування норм податкового законодавства щодо ведення обліку платежів, користування Е- кабінетом надає можливість працювати платникам з органами ДПС дистанційно, а саме:
- переглянути дані інтегрованої картки платника податку про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня) у пункті меню «Стан розрахунків з бюджетом»;
- формувати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету;
- створювати Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС (форма «J/F1300207» в приватній частині електронного кабінету у пункті меню «Заяви, запити для отримання інформації»);
- переглянути інформації про рух коштів на єдиному рахунку та інформацію про залишок коштів на єдиному рахунку;
- спрямувати Заяву про повернення помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов'язань та пенi (форма «J/F1302002” у пункті меню «Заяви, запити для отримання інформації»);
- здійснювати офіційне листування з органами ДПС України, отримувати адміністративні послуги, сплатити податкові платежі тощо.
Також зазначаємо, що вхід до особистого кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Хто має право укласти договір про добровільну сплату єдиного внеску
Відповідно до абзацу п’ятого частини першої ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), є особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – виключно на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з частиною другою ст. 10 Закону № 2464 особи, зазначені в частині першій ст. 10 Закону № 2464, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).
З особою, яка подала до контролюючого органу за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору (абзац третій частини третьої ст. 10 Закону № 2464).
Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).
Частиною шостою ст. 10 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок для осіб, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску встановлюється у розмірі, визначеному ст. 8 Закону № 2464 (крім випадків одноразової сплати, передбачених частиною п’ятою ст. 10 Закону № 2464).
Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування єдиного внеску.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України