Які документи та в які строки повинна надати до контролюючого органу фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку?Для подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки...

19.06.2024

Місцеві бюджети Рівненщини отримали понад 283,7 млн грн земельної плати

За п’ять місяців цього року платники податків області поповнили місцеві бюджети на 283,7 млн грн плати за землю. Це перевищило надходження січня-травня минулого року на 25,4 млн гривень.

Більша частина цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували з початку року 243,5 млн грн плати за землю, що на 18,8 млн грн більше, ніж за січень-травень 2023 року.

Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 40,2 млн грн плати цього платежу. Це на 6,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, надходження від земельної плати у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож цей платіж є одним з важливих бюджетоформуючих платежів для громад.

Для подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки скористайтесь електронними сервісами ДПС

Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що декларацію про майновий стан і доходи, з метою отримання податкової знижки, можна подати через Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua/). Особи, які мають особистий ключ кваліфікованого електронного підпису можуть скористатись сервісом «Податкова декларація про майновий стан і доходи». Цей сервіс дозволяє сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого (рухомого) майна.

Зазначений сервіс надає можливість направити податкову декларацію до контролюючого органу з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку. Для цього платнику податків слід використати режим «Документ довільної форми». Слід зазначити, що завантаження документів у довільній формі (копій первинних документів) здійснюється єдиним файлом типу РDF або РNG або JPG.

Звертаємо увагу, що особи, які заявляють право на податкову знижку, для спрощення процедури декларування доходів можуть скористатись сервісом – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи, який доступний в Електронному кабінеті.

Також подати декларацію з метою отримання податкової знижки можна скориставшись мобільним застосунком «Моя податкова», який завантажуйте в AppStore або GooglePlay.

Нагадаємо, що термін подання декларації для фізичних осіб, які мають право на податкову знижку, - до 31 грудня (включно) року, наступного за звітним.

Які документи та в які строки повинна надати до контролюючого органу фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку?

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що на підставі п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються:

особи з інвалідністю першої і другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями;
фізичні особи, визнані Законом України від 28 лютого 1991 року № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 796) особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Разом з цим, п 281.3 ст. 281 ПКУ визначено, що від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, подає контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки або за місцем знаходження будь-якої з земельних ділянок, що знаходяться у власності такої особи (якщо має у власності декілька земельних ділянок) заяву довільної форми про застосування пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення особи з інвалідністю першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1 – 3 категорія), договір оренди землі, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Якщо зазначені документи надаються фізичною особою до 01 травня поточного року, то пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Поділитися: