З початку року суб’єкти господарювання Рівненщини зареєстрували 1149  реєстраторів розрахункових операцій.

З початку року суб’єкти господарювання Рівненщини зареєстрували 1149 реєстраторів розрахункових операцій

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують підприємцям про встановлений законодавством обов’язок проведення розрахунків з покупцями товарів (послуг) із застосуванням РРО/ПРРО та видачею відповідних розрахункових документів.

Наразі реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажі товарів на ринку, лише платниками єдиного податку першої групи – фізичними особами – підприємцями.

На Рівненщині платники податків надають перевагу у використанні програмним РРО. У поточному році в області вже зареєстровано 835 ПРРО і 314 апаратних РРО.

Всього ж платники краю використовують у своїй діяльності 24199 реєстраторів розрахункових операцій, з яких 16555 - це програмні РРО.

Нагадуємо, що з актуальними матеріалами щодо застосування РРО та ПРРО, можна ознайомитись на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО».


Консультаційний пункт у ГУ ДПС Рівненщини: інформаційна підтримка бізнесу у вирішенні питань розблокування податкових накладних

ГУ ДПС у Рівненській області продовжує активну підтримку підприємців та юридичних осіб, спрямовану на вирішення актуальних питань у сфері оподаткування. Зокрема, у Головному управлінні функціонує консультаційний пункт, основне завдання якого – допомога бізнесу у розблокуванні податкових накладних, виведенні платників із переліку ризикових та покращенні роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР).

Для отримання допомоги та роз’яснень щодо: процедури розблокування податкових накладних, підстав, за якими платники податків можуть бути визнані ризиковими, та шляхів усунення таких ризиків, заповнення необхідних документів для подання пояснень щодо податкових накладних, оскарження рішень про блокування накладних та алгоритму подальших дій, платники можуть звернутися до консультаційного пункту особисто або направити звернення через електронні сервіси ДПС. Також можливий попередній запис для зручності підприємців.

ГУ ДПС у Рівненській області закликає бізнес користуватися можливостями консультаційного пункту, адже своєчасне отримання роз’яснень допомагає уникнути фінансових ризиків та сприяє ефективній роботі підприємств.

Контакти консультаційного пункту: м. Рівне, вул. Відінська, 12, каб.103.

Графік роботи: понеділок – четвер: 08:30-17:30, п’ятниця: 08:30-16:15, обідня перерва: 12.00-12.45.

Також, для надання консультацій платникам податків та з метою вирішення нагальних питань роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригувань критеріям оцінки ступеня ризиків, працюють телефони “гарячих ліній” консультаційного центру: (0362) 692544, (0362) 692574, (0362) 692524, (0362) 692543, (066) 1618288, (0362) 692528 (щодо фізичних осіб-підприємців).

Звертайтесь! Не пропустіть можливість отримати роз’яснення та корисні поради від фахівців податкової служби!

Кампанія декларування доходів громадян: як можна подати декларацію про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує фізичним особам, що триває кампанія декларування доходів, отриманих у 2024 році.

Подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) можна декількома способами:

- особисто або уповноваженою особою;

- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;

- в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Зручним способом є подання декларації в електронній формі. Для цього потрібно лише мати кваліфікований електронний підпис (електронний ключ) та доступ до мережі Інтернет.

В електронній формі податкову декларацію можна подати на сайті Державної податкової служби України в особистому електронному кабінеті платника.

Для зручності платників податків в е-кабінеті розміщено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», що надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації на підставі даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податку та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.

Електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати податкову декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.

Більше інформації щодо декларування - в банері «Деклараційна кампанія 2025» (https://rv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2025/ ).

Мобільний застосунок «Моя податкова»: спрощення взаємодії з податковими органами та економія часу для громадян і підприємців

Мобільний застосунок «Моя податкова» є безкоштовним інструментом, розробленим Державною податковою службою України для спрощення доступу громадян та підприємців до електронних сервісів податкової служби. Застосунок доступний для завантаження на платформах Android та iOS.

Основні функції застосунку:

  • Розділ «Реєстри»: дозволяє перевіряти фіскальні чеки, акцизні марки, а також переглядати дані реєстрів платників ПДВ, єдиного податку та страхувальників.
  • Розділ «Мої дані»: містить інформацію про адресу реєстрації, об'єкти оподаткування та наявні податкові зобов'язання.
  • Розділ «Послуги»: надає можливість отримати відомості про суми виплачених доходів, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки, переглянути стан розрахунків з бюджетом та сплатити податки.
  • Розділ «Повідомлення»: містить квитанції, відомості з Державного реєстру фізичних осіб щодо доходів та утриманих податків, а також листи від контролюючих органів.

Застосунок «Моя податкова» орієнтований переважно на громадян та пропонує корисні функції для фізичних осіб-підприємців (ФОП). Підприємці можуть перевіряти стан розрахунків з бюджетом, отримувати повідомлення від податкової служби, сплачувати податки безпосередньо через застосунок тощо.

Для доступу до більшості сервісів необхідна ідентифікація за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), як файлового, так і хмарного (наприклад, Дія.Підпис). Деякі функції, такі як перевірка фіскального чека або акцизної марки, доступні без авторизації.

Застосунок «Моя податкова» постійно вдосконалюється та розширюється його функціонал.

Завантажити застосунок можна за посиланнями:

для Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,

для iOS: https://apps.apple.com/ua/app/моя-податкова/id6446209440.

Поділитися:

Рівненщина: платники податків краю за три місяці 2025 року сплатили на соціальні гарантії 3,8 млрд грн єдиного внеску
03.04.2025 09:16
Платники Рівненщини поповнили бюджет країни на 6,2 млрд гривень За три місяці 2025 року платники податків Рівненської області спрямували 6 млрд 233 млн грн до Зведеного…
Деклараційна кампанія на Рівненщині: громадяни звітують про доходи. За використання лісових ресурсів платники податків Рівненщини сплатили 47 млн грн рентної плати
27.03.2025 09:03
Деклараційна кампанія на Рівненщині: громадяни звітують про доходи На Рівненщині триває кампанія декларування доходів громадян. Протягом січня-лютого мешканці області подали 707…
ПРОБАЦІЇ 10 РОКІВ!
26.03.2025 11:25
З нагоди 10 річниці прийняття Закону України «Про пробацію», 20 березня 2025 року на базі Дубенського районного відділу…