За користування і оренду земель громади Рівненщини отримали понад 555 мільйонів гривень
За дев’ять місяців 2024 року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 555 млн 33 тис грн плати за землю. Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, цей показник збільшився на 44,6 млн грн порівняно з надходженнями відповідного періоду 2023 року.
Найбільшу суму земельного податку і орендної плати сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи. З початку року вони перерахували до бюджетів громад 444,4 млн грн, а це – плюс 44,6 млн грн до 2023 року.
Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 110,6 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 11,1 млн грн перевищує показники дев’яти місяців 2023 року.
Нагадаємо, плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Використання РРО є обов’язковим при здійсненні розрахункових операцій
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання про дотримання законодавства у сфері розрахункових операцій, зокрема ФОП - платниками спрощеної системи оподаткування.
Так, згідно із Законом України №1017-ІХ від 01.12.2020 року застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для ФОП ІІ-ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, а також ФОП на загальній системі оподаткування.
Виняток становлять ФОП І групи; ФОП, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking; ФОП ІІ-ІV груп, які здійснюють торгівлю у селі за таких умов: річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 1,0 млн грн; торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами; суб'єкт господарювання не здійснює дистанційну торгівлю товарами; органами місцевого самоврядування не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.
Право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки не переноситься
У Головному управлінні ДПС у Рівненські області звертають увагу громадян, що вдповідно до п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Нагадаємо, що подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2023 році, можна до 31 грудня 2024 року.
Для подання декларації рекомендуємо скористатись мобільним застосунком “Моя податкова” або ж Електронним кабінетом платника.
Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024
У разі самостійного виправлення платником податків помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, штрафні санкції не застосовуються
Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), який доповнено новим п.п. 69.38, згідно з яким тимчасово, на період з 01 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, у разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 ПКУ, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такий платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 ПКУ, та пені.
Звертаємо увагу платників податків, що на вебпорталі ДПС України функціонує розділ «Онлайн-навчання», який містить корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податкових платежів.
Для зручності користувачів всі матеріали розподілені за тематичними блоками. Розміщений розділ «Онлайн-навчання» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.