За спільною ініціативою МОЗ та Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запущено всеукраїнське онлайн-опитування громадян щодо майбутнього електронного кабінету пацієнта.

За спільною ініціативою МОЗ та Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запущено всеукраїнське онлайн-опитування громадян щодо майбутнього електронного кабінету пацієнта. Мета опитування полягає в тому, щоб з’ясувати, які функції та можливості пацієнти очікували б від цього електронного кабінету та визначити пріоритети впровадження цієї системи.

► Опитування можна пройти за посиланням https://www.research.net/r/wekp?l=%D0%95%D0%9A%D0%9F_1

Дуже часто у пацієнтів виникають питання щодо функціонування електронних пацієнтських кабінетів в МІС і їх взаємодії з електронною системою охорони здоров’я. Сьогодні ми надамо відповіді на найбільш поширені з цих запитань:

► Як працює електронна картка в ЕСОЗ зараз?

Наразі всі медичні дані пацієнта потрапляють до його електронної картки через внесення медичних записів лікарем. Ці записи, які вносяться лікарем через інтерфейс медичної інформаційної системи, після синхронізації та підписання потрапляють до центральної бази даних ЕСОЗ. Лікар вносить дані про візит пацієнта, його стан здоров’я та призначення, підтверджуючи це своїм кваліфікованим електронним підписом та несе відповідальність за достовірність введеної інформації. Наразі цей інструмент доступний тільки лікарям, але в майбутньому пацієнти матимуть можливість переглядати власну медичну інформацію.

► Як я можу скористатися пацієнтським кабінетом в ЕСОЗ?

Повноцінний кабінет пацієнта в електронній системі охорони здоров’я буде запроваджено найближчим часом. Згідно з концепцією впровадження, кабінет надасть пацієнтам можливість перегляду та контролю за своєю медичною інформацією, включаючи інформацію про візити, діагнози, призначення. Ви зможете укладати декларації онлайн, оновлювати особисті дані та інше.

► Що таке пацієнтський кабінет в МІС?

На сьогоднішній день, 45 медичних інформаційних систем приєдналися до електронної системи охорони здоров’я. Багато постачальників МІС вже впровадили персональні кабінети для пацієнтів, це спеціальні платформи, що спрощують процес отримання медичних послуг. За допомогою них ви можете переглядати список лікарів, які працюють у вашій ближній лікарні, записуватися на прийом, реєструвати процедури (наприклад, вакцинацію), замовляти ліки та навіть отримувати консультацію лікаря онлайн.

Новини
Руслан Кравченко: Громадяни задекларували 326 млрд грн доходів, отриманих за 2024 рік
06.05.2025 16:11
Руслан Кравченко: Громадяни задекларували 326 млрд грн доходів, отриманих за 2024 рік 326 мільярдів гривень – саме таку суму доходів задекларували громадяни за…
Руслан Кравченко: ДПС вперше надіслала суб’єктам господарювання повідомлення для профілактики порушень
02.05.2025 15:31
Руслан Кравченко: ДПС вперше надіслала суб’єктам господарювання повідомлення для профілактики порушень Понад 1000 суб’єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі отримали…
Контроль за обігом підакцизних товарів на Рівненщині: підсумки І кварталу 2025 року. Фіскалізація — це про довіру та розвиток бізнесу.
01.05.2025 10:40
Контроль за обігом підакцизних товарів на Рівненщині: підсумки І кварталу 2025 року Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що упродовж І кварталу&nbsp…