За використання лісових ресурсів платники податків Рівненщини сплатили 47 млн грн рентної плати
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за два місяця поточного року платниками Рівненщини за використання лісових ресурсів краю до зведеного бюджету сплачено 47 млн гривень рентної плати. Такі надходження на 4,3 млн грн перевищили показники січня-лютого 2024 року.
Зокрема, із сплаченої суми до державного бюджету надійшло 17 млн грн (+ 2,1 млн грн до січня-лютого 2024 року), водночас місцеві бюджети отримали 30 млн грн (+ 2,2 млн грн до відповідного періоду минулого року). Тож, громади області мають можливість використати надходження, отримані від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, на розвиток власних територій та планувати подальшу діяльність, враховуючи її стабільні надходження до бюджету, а також спрямувати частину коштів на відновлення природних ресурсів.
Нагадаємо, що розміри ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів встановлені п. 256.3 ст. 256 Податкового кодексу України за заготівлю деревини основних лісових порід та за заготівлю деревини неосновних лісових порід.
За заготівлю другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів ставки рентної плати встановлюються обласними та Київською міською радами.
Звертаємо увагу, що ознайомитсь з порядком нарахування та сплати рентної плати можна на вебпорталі ДПС України у розділі «Онлайн-навчання/рентна плата/ Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів» (https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/rentna-plata/rentna-plata-za-spetsialne-vikoristannya-lisovih-resursiv/), який містить корисну інформацію щодо заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податкових платежів.
Кампанія декларування доходів – 2025: що потрібно знати громадянам?
З 1 січня 2025 року в Україні стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2024 року. Це важливий процес, під час якого кожен громадянин, який має відповідні зобов’язання перед державою, повинен подати декларацію та сплатити податки.
Декларування доходів – це не лише конституційний обов’язок, а й особистий внесок у фінансову стабільність держави, її економічний розвиток та обороноздатність.
Хто має подати податкову декларацію?
Платники податків – фізичні особи повинні самостійно розрахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір, якщо вони отримували:
- доходи, що не оподатковувалися під час виплати, але не звільнені від оподаткування (наприклад, благодійна допомога),
- доходи від осіб, які не є податковими агентами (наприклад, продаж власних товарів або послуг іншим фізичним особам),
- іноземні доходи (заробітна плата, дивіденди, роялті, орендна плата, отримана за кордоном),
- доходи від підприємницької діяльності, якщо особа не перебуває на спрощеній системі оподаткування,
- доходи від незалежної професійної діяльності (адвокати, нотаріуси, аудитори, лікарі, артисти, спортсмени тощо),
- доходи від продажу або оренди майна, які підлягають оподаткуванню тощо.
Також декларацію мають подати: іноземці, які у 2024 році набули статусу резидента України; громадяни, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон – не пізніше ніж за 60 днів до виїзду.
Хто має право подати декларацію добровільно?
Громадяни можуть добровільно подати декларацію, щоб скористатися правом на податкову знижку. Це дозволяє повернути частину сплаченого податку, якщо у 2024 році особа витрачала кошти на: навчання у вітчизняних закладах освіти; іпотечний кредит; страхові внески; благодійні пожертви та інші витрати, визначені законодавством.
Декларацію на податкову знижку можна подати до 31 грудня 2025 року.
Хто не зобов’язаний подавати декларацію?
Не потрібно подавати декларацію тим громадянам, які отримували:
- доходи, які не оподатковуються за законом (наприклад, державна допомога, соціальні виплати),
- доходи лише від податкових агентів (тобто офіційну зарплату, з якої вже утримано податки),
- доходи від продажу чи дарування майна, якщо податки були сплачені при нотаріальному оформленні угоди,
- спадщину, яка оподатковується за нульовою ставкою (наприклад, спадщина від родичів першого чи другого ступеня споріднення).
Як подати декларацію?
Онлайн – через Електронний кабінет платника податків (cabinet.tax.gov.ua).
Особисто – у податковій службі за місцем реєстрації.
Поштою – рекомендованим листом із повідомленням про вручення (надсилати потрібно не пізніше ніж за 5 днів до завершення кампанії).
До якого терміну потрібно подати декларацію?
Кінцевий термін подання декларації – 1 травня 2025 року. Для тих, хто хоче отримати податкову знижку, – до 31 грудня 2025 року.
Пам’ятайте: вчасне декларування доходів – це відповідальність кожного громадянина та важливий внесок у розвиток держави!
Руслан Кравченко: ДПС викрила масштабну схему ухилення від сплати ПДВ на 286 млн грн у двох відомих мережах електроніки
ДПС викрила схему «дроблення бізнесу» у двох відомих мережах електроніки, що призвела до ухилення від сплати ПДВ на понад 286 млн грн. Матеріали про всі порушення вже передані до Бюро економічної безпеки України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко.
«Ці дві торгові мережі з продажу техніки бренду «APPLE» мають понад 160 магазинів по країні. Під час перевірок співробітники податкової служби виявили в них масові факти продажів без застосування РРО/ПРРО, а також відсутність обліку товарів та документів про походження техніки», – зазначив він.
Лише за вихідні в рамках майже 150 контрольних закупівель, зокрема і в цих мережах, податківці виявили 22 випадки видачі нефіскальних розрахункових документів – по суті підробних папірців, які лише імітують чеки.
Хронометраж виторгів показав, що постійна присутність податківців стимулювала ріст виторгів у магазинах в рази.
За результатами понад 400 таких перевірок платники податків оштрафовані на суму більш ніж 85 млн гривень.
Руслан Кравченко підкреслив, що ДПС передала правоохоронцям також факти штучного поділу продажів цими мережами: юрособи залучали до 300 пов’язаних ФОПів на спрощеній системі. Вже ідентифіковано 170 підприємців, залучених до цих маніпуляцій. Їхній загальний обсяг доходів – 1,72 млрд грн.
Завдяки перевіркам ДПС наразі ці мережі припинили діяльність через платників єдиного податку та працюють у формі товариств з обмеженою відповідальністю, що перебувають на загальній системі оподаткування та є платниками ПДВ. Їхні виторги зросли у понад 10 разів.
«Початок покладено – на черзі інші податкові «ухилянти». Продовжуємо викривати тіньові схеми ухилення від сплати податків на ринку електроніки та побутової техніки. Податківці наразі здійснюють активний контроль сфери. Впевнений у оперативній реакції правоохоронців. Також розраховуємо на підтримку самих споживачів – звертайте увагу на оригінальність упаковки, надання гарантії і чеків. Про всі факти продажу електроніки та побутової техніки без фіскальний касових чеків прошу інформувати ДПС», – наголосив Руслан Кравченко.