З початку року суб’єкти господарювання Рівненщини зареєстрували 1854 РРО
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують підприємцям про встановлений законодавством обов’язок проведення розрахунків з покупцями товарів (послуг) із застосуванням РРО/ПРРО та видачею відповідних розрахункових документів.
Наразі реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажі товарів на ринку, лише платниками єдиного податку першої групи – фізичними особами – підприємцями.
З початку 2024 року представники бізнесу Рівненщини зареєстрували 1854 реєстратори розрахункових операцій (РРО), з яких 1434- програмні РРО.
Всього ж у податковій службі області, станом на 1 квітня 2024 року, зареєстровано 21663 реєстратори розрахункових операцій, у т.ч. 13261 - ПРРО.
Тож, обираючи реєстратори розрахункових операцій, суб’єкти господарювання Рівненщини віддали перевагу саме програмним РРО - кількість їх реєстрації 8402 більша, ніж класичних РРО.
Нагадуємо, що використання РРО та ПРРО має для суб’єкта господарювання чимало переваг, серед яких: можливість підключення до РРО/ПРРО вагів; сканування штрих-коду для отримання ціни товару з бази даних; можливість зменшення ціни для привілейованих клієнтів; можливість фіксувати дату, час та деталі розрахунків; фіксація форми оплати; можливість формування звітності за будь-який період; можливість підрахунку будь-яких податків та знижок.
Звертаємо увагу на використання програмного забезпечення від ДПС, адже його використання і обслуговування - безкоштовне. Платники можуть самостійно зареєструвати ПРРО від ДПС, скориставшись безкоштовним програмним рішенням, яке розміщено на вебсайті ДПС України у банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/). Банер також містить нормативно-правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, контакти відповідальних осіб ДПС, які надають роз’яснення, пов’язані з роботою ПРРО.
Про порушення у сфері роздрібної торгівлі споживачі можуть повідомити через чат-бот Stop Violation
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що покупці товарів (послуг) мають можливість звернутись до ДПС у разі:
відмови суб’єктами господарювання щодо можливості розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою;
незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції;
продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою адміністрацією, під час дії воєнного стану тощо;
інші порушення.
При інформуванні про факти порушень необхідно:
представитись: вказати прізвище та ім’я особи, яка телефонує;
повідомити зворотні дані для зв’язку (інформування): поштову адресу та контактний телефон;
надати чітку інформацію про порушника: повну адресу об’єкта (населений пункт, назву вулиці та номер будинку (споруди), назву зупинки тощо), назву об’єкта (супермаркет, магазин, кіоск тощо), назву суб’єкта за можливості;
чітко вказати, яке порушення виявлено.
Отримана інформація буде обов’язково взята до уваги та використана при організації контрольно-перевірочної роботи для усунення суб’єктами господарювання порушень.
Номери телефонів, за якими можна повідомити про виявлені порушення:
0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або безпосередньо до головних управлінь за місцем розташування господарського об’єкту.
Також можна повідомити про виявлені порушення через сервіс ДПС «StopViolation» у месенджері Telegram.
Запитували – відповідаємо: чи звільняється від сплати єдиного внеску працюючий на підприємстві, в установі (у роботодавця) пенсіонер за віком?
Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) регулюється Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).
Згідно з абзацом другим п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, є платниками єдиного внеску. Платники єдиного внеску, зокрема, роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок за застрахованих осіб (п.1 частини другої ст. 6 Закону № 2464).
Звільнення від сплати єдиного внеску за працюючих на підприємстві, в установі, організації (у роботодавця) пенсіонерів законодавством не передбачено.