Неправильне заповнення платіжного документу призводить до несвоєчасного зарахування платежів до бюджету. Щоб отримати податкову соціальну пільгу не забудьте подати заяву роботодавцю. На Рівненщині сплачено майже 31 мільйон гривень екологічного податку

На Рівненщині сплачено майже 31 мільйон гривень екологічного податку

За п’ять місяців 2022 року суб’єкти господарювання Рівненської області перерахували до зведеного бюджету 30,8 млн грн екологічного податку, що на 3,8 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Зокрема, до державного бюджету спрямовано 22,3 млн грн, а до місцевих бюджетів надійшло 8,5 млн грн цього податку. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.

Податківці нагадують, що Законом України № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни до підпункту 69.16 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення», а саме тимчасово, з 1 січня 2022 року по 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, не нараховується та не сплачується екологічний податок платниками цього податку, зареєстрованими (взятими на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Щоб отримати податкову соціальну пільгу не забудьте подати заяву роботодавцю

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Згідно із п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 ПКУ платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга у 2022 році становить 3470,00 грн, цей розмір обчислюється як добуток місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн (2481,00 ✕ 1,4) (п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ).

Неправильне заповнення платіжного документу призводить до несвоєчасного зарахування платежів до бюджету

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що для того, щоб сплачена сума податків вірно відобразилась у інтегрованій картці платника податків, платнику необхідно правильно заповнювати платіжний документ. Для цього потрібно чітко дотримуватись вимог наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 (із змінами) «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

Саме поле «Призначення платежу» використовується для обліку сплачених сум в ІС «Податковий блок» для ідентифікації платника податку та занесення сплаченої суми до його інтегрованої картки. В разі некоректного заповнення цього поля сплачена сума буде обліковуватись окремо як нез’ясована, а в ІКП може виникнути податковий борг, на який буде нараховуватися пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату платежу. Навіть у випадку уточнення призначення нез’ясованого платежу на підставі заяви платника така сума буде внесена до ІКП платника податків не раніше дати поданої ним заяви. За період існування податкового боргу в ІКП буде нараховано пеню та штрафні санкції відповідно до чинного законодавства.

Правильно заповнене поле «Призначення платежу» повинно виглядати так:

*;101;ХХХХХХХХХХ;текст призначення в довільній формі, який містить назву або ПІБ платника податків

* - обов’язковий символ

; - обов’язковий символ

101 – код виду сплати відповідно до Порядку 666 у випадку сплати самостійно визначеного податкового зобов’язання (додаток 1 до Порядку 666)

; - обов’язковий символ

ХХХХХХХХХХ – код платника (ЄДРПОУ для юридичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) для фізичної особи або серія, номер паспорту для осіб, які відмовись від коду). Саме до ІКП платника з цим кодом буде зарахована сплачена сума платежу.

; - обов’язковий символ.

У відомстві звертають увагу, що вищезазначені вимоги необхідно враховувати при заповненні платіжних документів (в тому числі також при сплаті через банківські термінали, системи Інтернет-банкінгу) та вимагати від операторів-касирів банків, поштових відділень вірного заповнення поля «Призначення платежу».

У разі сплати податку на невірний рахунок, платник податків може звернутися до Центру обслуговування платників за місцем своєї реєстрації для проведення звірки. Якщо платежі відсутні у інтегрованій картці платника, суб'єкту господарювання необхідно написати заяву на переведення коштів. У заяві зазначаються обов'язкові реквізити суб'єкта господарювання (фізичної особи - підприємця): прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), місце реєстрації. Крім того, вказується номер рахунку, на який були перераховані кошти, дату, суму та номер платіжного документу. Також, зазначається напрямок перерахування коштів (або на інший бюджетний рахунок, або на рахунок платника) та причини такого повернення. До заяви додається документ, що підтверджує факт сплати податку. Заяву можна подати до будь-якого Центру обслуговування платників. Ці ж дії суб'єкт господарювання може здійснити через сервіс Електронний кабінет, подавши заяву в електронній формі через приватну частину за ідентифікатором форми F 1302001, або у довільній формі через меню «Листування з ДПС».

Поділитися:

Понад 947 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини. До відома громадян - власників земельних ділянок та нерухомого майна 
20.11.2024 16:34
Понад 947 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини Упродовж січня - жовтня поточного року платники податків Рівненщини сплатили до Зведеного…
До 22 листопада триває реєстрація на Форум «(ви)СТОЇМО»
18.11.2024 20:34
До 22 листопада триває реєстрація на Форум «(ви)СТОЇМО» 5 грудня у Києві відбудеться ХІІІ Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)СТОЇМО». Ця подія об'єднає лідерів громадського сектору,…
Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали понад 617  мільйонів гривень плати за землю. Для того, щоб скористатися податковою знижкою, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року
18.11.2024 09:12
Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали понад 617 мільйонів гривень плати за землю За десять місяців 2024 року платники податків Рівненщини сплатили до…