Для підтримки української армії платники податків Рівненщини перерахували понад пів мільярда гривень військового збору. За 10 місяців цього року платники податків Рівненщини сплатили до бюджету майже 11,5 мільярдів гривень

За 10 місяців цього року платники податків Рівненщини сплатили до бюджету майже 11,5 мільярдів гривень

На Рівненщині, порівняно з січнем -жовтнем минулого мирного року, приріст надходжень становить 21,4% або плюс 2 млрд 24 млн гривень. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий та додав, що за 10 місяців цього року до бюджетів усіх рівнів надійшло 11 мільярдів 469 мільйонів гривень. Зокрема, надходження до державного бюджету становлять 4,5 млрд грн, це на 17,3% більше, ніж у січні-жовтні 2021 року. До місцевих бюджетів платниками податків сплачено 6,9 млрд грн, що більше як минулого року на 1,4 млрд гривень.

Крім того, роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-жовтні поточного року 7,6 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на понад третину більше відповідного періоду 2021 року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальних виплат.

«Незважаючи на війну, бізнес Рівненщини працює над відновленням економіки регіону. Дякую відповідальним платникам податків, які підтримують нашу державу у складний воєнний час: працюють, зберігають робочі місця та сумлінно сплачують до бюджету податки», - зазначив Владислав Грабовий.

Для підтримки української армії платники податків Рівненщини перерахували понад пів мільярда гривень військового збору

Упродовж десяти місяці 2022 року платниками податків області перераховано до державного бюджету 537 млн 435 тис грн військового збору. Порівняно з січнем – жовтнем 2021 року надходження збору зросли на третину, або на 138,3 млн гривень. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.

«Такі показники надходження військового збору – результат відповідальної позиції як працедавців нашого краю, так і громадян, які самостійно декларують свої доходи та сплачують податки», – зазначив Владислав Грабовий.

Нагадуємо, що військовий збір – це внесок кожного офіційно працюючого українця на підтримку та реформу Збройних Сил України. Ставка збору не змінювалася протягом останніх років і становить 1,5% об’єкта оподаткування.

Податкова амністія: хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом

Згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:

фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.

Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.

Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.

Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.

Поділитися:

Понад 947 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини. До відома громадян - власників земельних ділянок та нерухомого майна 
20.11.2024 16:34
Понад 947 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини Упродовж січня - жовтня поточного року платники податків Рівненщини сплатили до Зведеного…
До 22 листопада триває реєстрація на Форум «(ви)СТОЇМО»
18.11.2024 20:34
До 22 листопада триває реєстрація на Форум «(ви)СТОЇМО» 5 грудня у Києві відбудеться ХІІІ Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)СТОЇМО». Ця подія об'єднає лідерів громадського сектору,…
Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали понад 617  мільйонів гривень плати за землю. Для того, щоб скористатися податковою знижкою, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року
18.11.2024 09:12
Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали понад 617 мільйонів гривень плати за землю За десять місяців 2024 року платники податків Рівненщини сплатили до…