На Рівненщині програмні РРО користуються популярністю у субʼєктів малого підприємництва
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що станом на 01.08.23 року платники податків Рівненщини використовують у своїй діяльності 13673 РРО/ПРРО, зокрема юридичні особи – 2230, фізичні особи-підприємці – 11443. Із загальної кількості касової техніки — 6122 одиниць становлять РРО, решта – 7551 – це програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО).
При цьому суб’єкти господарювання надають перевагу використанню саме ПРРО. Так, за сім місяців поточного року платники зареєстрували 3057 РРО/ПРРО, з яких 67% - це програмні РРО.
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які планують використовувати реєстратори розрахункових операцій, що завантажити безкоштовне програмне забезпечення ПРРО від ДПС можна на вебпорталі служби (http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).
Звертаємо увагу, що з 1 жовтня 2023 року в разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» .
У разі виникнення питань щодо застосування ПРРО – звертайтесь до Центрів обслуговування платників або за телефоном «гарячої лінії» (0362) 692-628.
Здійснюєте діяльність за допомогою соцмереж – державна реєстрація обов’язкова
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують суб’єктів господарювання, якщо платників податків займаєтеся продажами товарів чи наданням послуг, майте на увазі, що державна реєстрація обов’язкова. Адже це – передумова початку здійснення господарської діяльності.
Звертаємо увагу, що відсутність держреєстрації призводить до притягнення до адміністративної (ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та, в певних випадках, до кримінальної (ст. 201 Кримінального кодексу України) відповідальності.
На сьогодні значна кількість громадян нехтують обов’язком реєстрації підприємницької діяльності, що є прямим порушенням встановлених законодавством вимог. В результаті, це призводить до:
- здійснення господарської діяльності без державної реєстрації;
- використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та відсутності мінімальних соціальних гарантій;
- виплати заробітної плати «в конвертах»;
-продажу товару, який придбаний без документів, або імпортований без офіційного митного оформлення;
- непроведення розрахунків через РРО/ПРРО;
-проведення розрахунків через банківські картки фізичних осіб;
- ухилення від сплати податків тощо.
Враховуючи глобальну цифровізацію, використання соціальних мереж, зокрема, Facebook та Instagram, стало потужним маркетинговим інструментом, який став досить популярним серед громадян для дистанційного продажу товарів або надання послуг. Проте більшість таких продавців нехтують обов’язком реєстрації підприємницької діяльності, ухиляються від сплати податків, а розрахунки проводять через банківські картки фізичних осіб, що заборонено законодавством.
Зауважимо, що кожен такий випадок досліджується та перевіряється працівниками податкових органів, а у випадку підтвердження – вживаються заходи відповідного реагування.
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne