Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб. При продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів, РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються

За використання водних ресурсів краю платники Рівненщини сплатили 36,6 мільйона гривень

За вісім місяців поточного року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету 36,6 млн грн рентної плати за спеціальне використання води, що на 3,5 млн грн більше, ніж за відповідний період 2022 року.

При цьому, до державного бюджету надійшло 20,1 млн грн (+1,9 млн грн до січня – вересня 2022 року). Місцеві скарбниці отримали 16,5 млн грн цього платежу (+ 1,6 млн грн до січня - вересня 2022 року).

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі.

При продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів, РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів/наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки/надання послуги через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі - ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Пунктом 11 ст. 9 Закону №265 визначено, що РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів.

Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб встановлені ст. 282 Податкового кодексу України.

Крім того, протягом дії ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів та наземних сегментів космічних систем), але не пізніше 1 січня 2033 року, резиденти – суб’єкти космічної діяльності, які отримали ліцензію на право її здійснення та беруть участь у реалізації таких договорів (угод), за земельні ділянки виробничого призначення згідно з переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати земельного податку.

До 1 січня 2025 року звільняються від сплати земельного податку суб’єкти літакобудування, що підпадають під дію норм ст. 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості» і здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них, крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти соціального, торговельного, сільськогосподарського призначення та непромислового будівництва.

Також до 1 січня 2035 року, органи місцевого самоврядування можуть звільняти від сплати земельного податку в частині плати за землю за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, що використовуються в рамках реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями (крім інвестиційних проектів у сферах добування з метою подальшої переробки та/або збагачення корисних копалин) відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні».

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України

Поділитися:

Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють, — загальнонаціональне опитування
02.01.2025 10:56
Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють, — загальнонаціональне опитування 95 % опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які…
Яка відповідальність за нелегальний зруб ялинки в лісі
27.12.2024 09:34
Яка відповідальність за нелегальний зруб ялинки в лісі Бажання мати ялинку вдома не повинно призводити до порушення закону. Та й придбання легальної ялинки, яка виросла у спеціальних…
Свята без феєрверків: в Україні діє заборона на використання салютів.
27.12.2024 09:32
Свята без феєрверків: в Україні діє заборона на використання салютів В Україні заборонено продаж та використання більшості видів піротехніки. На порушників може очікувати штраф до 34 тис…