Щодо бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування для валютних цінностей
Дубенська ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області інформує, що база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається виходячи із конкретних об’єктів декларування.
Так, п. 7.1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що для об’єктів декларування, визначених підпунктом «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
При цьому застосовуються наступні правила:
Якщо така грошова вартість визначена в іноземній валюті, вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України (далі - НБУ) станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
У разі якщо така грошова вартість визначена у вигляді банківських металів, вартість банківських металів зазначається, виходячи з маси та облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX
Право на податкову знижку слід використати до 31 грудня 2021 року
Дубенська ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, якщо у Вас є підстави для отримання податкової знижки за 2020 рік, необхідно до 31 грудня 2021 року (включно) подати до податкових органів за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи разом з підтверджуючими документами ( ст. 166 Податкового Кодексу України).
Додатково повідомляємо, що станом на 01.11.2021 року правом на податкову знижку скористалися 213 громадян, задекларована сума податку на доходи фізичних осіб до повернення становить 677,2 тисяч гривень, повернуто 201 громадянам з бюджету 598 тисяч гривень.
Нагадуємо, що податкова знижка надається, якщо у фізичної особи були витрати на:
- користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
- за користування іпотечним кредитом;
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
- на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
- на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини;
- у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу;
- на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту;
- орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;
- сума коштів або вартість товарів, які добровільно перераховані (передані) з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) як благодійність відповідним організаціям, закладам охорони здоров'я, тощо.
При цьому громадянин повинен мати офіційне працевлаштування та заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб.
Якщо громадянин не скористався правом на нарахування податкової знижки до кінця 2021 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX
Операції, які платники ПДВ оподатковують за ставкою 7 відсотків
Дубенський відділ камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) встановлено знижену ставку податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків до операцій з постачання ряду товарів та послуг.
Так, відповідно до пп. «в» п. 193.1 Кодексу ставка ПДВ в розмірі 7 відсотків від бази оподаткування встановлюються по операціях з:
постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;
постачання послуг із показу (проведення) театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем'єр, культурно-мистецьких заходів (абзац четвертий пп. «в» п. 193.1 Кодексу);
постачання послуг із показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проектів, проведення екскурсій для груп та окремих відвідувачів у музеях, зоопарках та заповідниках, відвідування їх територій та об'єктів відвідувачами (абзац п'ятий пп. «в» п. 193.1 Кодексу);
постачання послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху (абзац шостий пп. «в» п. 193.1 Кодексу);
постачання послуг із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010).
У разі якщо послуги, перераховані в абзацах четвертому – шостому пп. «в» п. 193.1Кодексу, постачаються нерезидентами, і місце постачання таких послуг розташоване на митній території України, отримувач таких послуг нараховує податок за ставкою 7 відсотків (абзац перший п. 208.2 Кодексу).
Застосування зниженої ставки податку у розмірі 7 відсотків до операцій з постачання послуг з тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010), встановлене сьомим абзацом пп. «в» п. 193.1 Кодексу, запроваджується тимчасово, до 1 січня 2023 року (п. 74 підрозділу 2 розділу XX Кодексу).
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX