За січень – листопад 2024 року платниками Рівненщини сплачено майже 12 млрд грн єдиного внеску
Упродовж січня – листопада 2024 року платниками Рівненщини забезпечено надходження 11 млрд 930 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1 млрд 932 млн гривень, або на 19 відсотків.
Нагадаємо, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється в системі загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі. Своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист.
З 1 квітня 2024 року розмір мінімальної зарплати становить 8000 грн. З огляду на це, з 1 квітня: мінімальний внесок з ЄСВ - 1760 грн; максимальна база для нарахування ЄСВ - 120 000 грн; максимальна сума ЄСВ - 26 400 грн.
Звертаємо увагу, що для об’єднання зусиль бізнесу та держави у боротьбі з тіньовою економікою було ухвалено Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства». Це ще один крок на шляху впровадження ризик-орієнтованої системи в роботі ДПС. Детальніше - за посиланням: https://tpd.tax.gov.ua/
Територія високого рівня податкової довіри: особливості податкового адміністрування
У Головному управління ДПС у Рівненській області звертають увагу суб’єктів господарювання, що для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства встановлюються особливості адміністрування податків, зборів, платежів, що здійснюється контролюючими органами, визначеними підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України. Зокрема:
- Постійна підтримка – особистий комплаєнс-менеджер.
За платником податків закріплюється посадова особа територіального органу ДПС (комплаєнс-менеджер), з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема з використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції.
- Перевірки ДПС не розпочинаються:
- фактичні перевірки з питань ліцензування діяльності із зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
-
документальні позапланові перевірки, крім перевірок:
що проводяться виключно на звернення платника податків; що проводяться з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 і 78.1.2 в частині контролю за трансфертним ціноутворенням, 78.1.3, 78.1.5, 78.1.7, 78.1.8, 78.1.9, 78.1.12, 78.1.14, 78.1.15, 78.1.16, 78.1.19, 78.1.21 та 78.1.22 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу;
- платників податків, щодо яких отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків вимог валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;
- платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес),
- платників податків, які надають фінансові, платіжні послуги;
- документальні планові перевірки, крім перевірок платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес), платників податків, які надають фінансові, платіжні послуги.
- Зменшення строків проведення перевірок
Скорочено строки камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування ПДВ – до 5 та 10 робочих днів відповідно.
- Особливості надання консультацій
Платники, які входять до Переліку, отримуватимуть індивідуальні податкові консультації протягом 15 календарних днів.
- Отримання відповіді на запит у п’ятиденний строк
Платник податків має право у п’ятиденний строк на свій запит отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.
Довідково: Порядок формування та оприлюднення переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства затверджений наказом Міністерства фінансів України від 07.10.2024 № 495.
Наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника у податкову заставу
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків, що наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника у податкову заставу відповідно до статей 88, 89 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна.
Відповідно до пункту 59.1 Кодексу, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога містить відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, можливі наслідки його непогашення, попередження про опис активів.
Зверніть увагу, що податкова вимога не надсилається, якщо сума податкового боргу менша 3060 гривень, а джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків, власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів, робіт або послуг, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані, як позика, та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених Кодексом, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Податковою службою області відносно боржників вживаються відповідні заходи, серед яких надсилання податкових вимог, опис майна у податкову заставу, реєстрація такої застави в державних реєстрах тощо.
Інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу можна отримати в Електронному кабінеті чи скориставшись мобільним застосунком «Моя податкова».
Крім того, нагадаємо, що з 01 травня 2024 року платники можуть отримувати за запитами Витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами, починаючи з 2013 року, за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Також розроблено окремий функціонал для платників, які мають податковий борг на день подання запиту на отримання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами стосовно розрахунку пені, яка буде нарахована у разі погашення такого боргу поточною датою.
Тож, вкотре закликаємо усіх платників провести звірку за платежами, перевірити відсутність податкового боргу, вчасно сплатити податки та єдиний внесок, щоб максимально підтримати роботу економіки, фінансову стабільність країни та забезпечити надходження коштів до бюджетів усіх рівнів.
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne