Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт.

Закон передбачає, зокрема, заміну штрафу іншим видом покарання у разі, якщо стягнути штраф неможливо у зв’язку з відсутністю майна та коштів у боржника.

Законопроєктом надана можливість відбувати громадські роботи в межах всього міста або області, за умови забезпечення транспортування засуджених на обʼєкт та у зворотному напрямі.

Також вносяться зміни до Кримінально-виконавчого кодексу шляхом його доповнення новою статтею 13-1, в якій пропонується передбачити, що засуджені до покарань у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт та звільнені від відбування покарання з випробуванням сплачують витрати, повʼязані з виконанням судового рішення. Зміни сприятимуть наповненню спеціального фонду державного бюджету, кошти якого будуть спрямовуватись на організацію та забезпечення виконання покарання. Максимальний розмір витрат, пов’язаних з виконанням судового рішення, не може перевищувати п’ятдесяти відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Крім того, передбачено:

  • поєднання повноважень уповноваженого органу з питань пробації та державної виконавчої служби. Зокрема, залучення органів Державної виконавчої служби для примусового стягнення штрафу у випадку його несплати засудженим та ініціювання заміни штрафу іншим видом покарання лише у разі, якщо стягнути штраф неможливо у зв’язку з відсутністю майна та коштів у боржника;

  • збільшення щоденного виконання громадських робіт до восьми годин, що надасть можливість засудженим швидше відбути це покарання, а також привабить роботодавців. При цьому встановлювати графік щоденного виходу на роботу засудженого повинен буде власник підприємства, установи, організації спільно із засудженим з урахуванням часу роботи (навчання) засудженого на основній роботі;

  • внесення зміни до Закону України «Про пробацію» в частині доповнення переліку покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на які поширюється пробація, покаранням у виді штрафу.

Дубенський районний відділ філії

Державної установи «Центр пробації»

у Рівненській області

Поділитися:

Підприємства Рівненщини  у січні  2025 року сплатили майже 21 млн грн податку на прибуток. Консультаційний центр з питань роботи СМКОР: допомога бізнесу у вирішенні питання блокування накладних та виключення з переліку ризикових
18.02.2025 15:46
Підприємства Рівненщини у січні 2025 року сплатили майже 21 млн грн податку на прибуток Упродовж січня поточного року платники податків Рівненщини…
Рівненщина: внесок малого бізнесу до місцевих бюджетів – майже 194 млн грн єдиного податку. Територіальні громади Рівненщини отримали від податку на нерухоме майно майже 34 млн  гривень
18.02.2025 09:17
Рівненщина: внесок малого бізнесу до місцевих бюджетів – майже 194 млн грн єдиного податку У січні 2025 року до місцевих бюджетів Рівненщини &nbsp…
Рівненщина: оподаткування легальних доходів платників краю додало бюджетам понад 1 млрд гривень ПДФО. Джерелом погашення податкового боргу може бути будь-яке майно платника
10.02.2025 09:52
Рівненщина: оподаткування легальних доходів платників краю додало бюджетам понад 1 млрд гривень ПДФО У січні 2025 року платники податків Рівненщини…