ПДФО на Рівненщині: майже 7 млрд грн за 6 місяців 2025 року

За даними Головного управління ДПС у Рівненській області, у січні–червні 2025 року платники податків, які працюють у регіоні, перерахували до зведеного бюджету 6 млрд 999 млн грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Це на 1 млрд 806 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Загалом місцеві бюджети отримали 3 млрд 625 млн грн ПДФО (52 % загальної суми), відповідно до Державного бюджету надійшло 3 млрд 374 млн грн, що становить 48 %.

Тож, цей податок займає ключове місце у формуванні бюджетів громад, які отримують значні ресурси для будівництва доріг, модернізації шкіл та дитсадків, підтримки культури, медицини, соціального захисту.

Зростання надходжень ПДФО свідчить про активність місцевого бізнесу, стабільність ринку праці й конкурентну заробітну плату.

Головне управління ДПС у Рівненській області висловлює щиру подяку роботодавцям і працівникам, які навіть в умовах викликів утримують трудовий ринок, забезпечують зайнятість, створюють нові робочі місця і, найголовніше, сумлінно сплачують податки.

Про комплаєнс у податковій сфері

Реалізації експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) - один з ключових напрямів реформування ДПС.

Метою реалізації цього експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, які грунтуються на управлінні податковими ризиками, щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків.

Цей проєкт ­– складова реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року та відбуватиметься відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 протягом двох років.

Відповідно до п. 7 розділу «Загальні питання» Порядку реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі, затвердженому Постановою № 854:

► комплаєнс у податковій сфері – комплекс заходів, які здійснюються податковим органом в межах реалізації експериментального проекту з метою сприяння добровільному дотриманню платниками податків вимог податкового законодавства, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, за наявності підстав, у межах та спосіб, що визначені таким законодавством, шляхом управління податковими ризиками;

► оцінювання податкового ризику – безпосередній процес оцінювання впливу податкового ризику платника податків на виконання обов’язків платника податків, зокрема його розрахунки з бюджетом.

Управління комплаєнс-ризиками охоплює базові / основні обов’язки платника податків, визначені Податковим кодексом України:

  • реєстрації платником податку;
  • подання звітності;
  • повне декларування;
  • своєчасна сплата належних бюджету платежів.

Завдання – здійснити аналіз, визначити найбільші ризики, зʼясувати їх причину та спрямувати роботу ДПС для досягнення максимального ефекту в умовах обмежених трудових ресурсів, забезпечити однаковий, справедливий і неупереджений підхід до всіх платників.

Реалізація експериментального проекту забезпечить систематизацію та впорядкування діяльності податкових органів з управління комплаєнс-ризиками.

Переведіть спілкування з податковою в електронний формат

Сучасні сервіси ДПС дозволяють платникам податків вести взаємодію з контролюючими органами дистанційно, без візитів до податкових інспекцій та без паперової тяганини.

Усі платники податків мають право самостійно обрати зручний для себе спосіб спілкування з податковою. Для того, щоб отримувати офіційну кореспонденцію від податкових органів в електронному вигляді необхідно подати «Заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет».

Після подання такої заяви, листування між податковими органами та платником податків здійснюється електронно відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Документи надсилаються в особистий Електронний кабінет, а на електронну пошту платника надходить сповіщення із зазначенням типу документа, дати та часу його відправлення.

Зверніть увагу, що адреса електронної пошти, яку ви вказуєте в заяві, має збігатися з тією, що зазначена під час реєстрації платника податків.

Для створення та подання Заяви про електронне листування потрібно:

  • Обрати у сервісі Електронного кабінету режим «Введення звітності» та натиснути кнопку «Створити».
  • Обрати період, за який подається заява.
  • Заповнити форму, обов’язково вказавши електронну адресу.
  • Натиснути «Перевірити» та «Зберегти».
  • Підписати документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
  • Надіслати документ до контролюючого органу.

Після відправки користувач отримує квитанцію № 1 – підтверджує факт і час отримання електронного документа податковою. Згодом повинна ндійти квитанція № 2, яка підтвердить факт і час прийняття Заяви контролюючим органом.

Перехід на електронну взаємодію з податковою має низку переваг:

  • економія часу на відвідування податкових органів;
  • зменшення витрат на поштові послуги;
  • оперативність отримання документів та рішень контролюючого органу;
  • зручний доступ до всієї кореспонденції в Електронному кабінеті.

Скористайтесь можливістю спілкуватися з податковою швидко, безпечно та зручно!

Новини
Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій. Держава гарантує можливість безпечного і безкоштовного вступу до українських закладів вищої освіти.
16.07.2025 09:18
Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій. Держава гарантує можливість безпечного і безкоштовного вступу до українських закладів вищої освіти. Щороку тисячі молодих людей з…
До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
14.07.2025 15:56
До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» Ветерани, ветеранки, їхні родини та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у…
ПДФО на Рівненщині: майже 7 млрд грн за 6 місяців 2025 року
14.07.2025 09:33
За даними Головного управління ДПС у Рівненській області, у січні–червні 2025 року платники податків, які працюють у регіоні, перерахували до зведеного бюджету…