18 лютого 2022 року

Майже 2 мільйона гривень плати за ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами надійшло до місцевих бюджетів Рівненщини
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за січень 2022 року за право оптової, роздрібної торгівлі та зберігання підакцизних товарів суб’єкти господарювання області сплатили до місцевих бюджетів 1,96 млн гривень.
Всього на території області здійснюють діяльність з реалізації та зберігання підакцизних товарів:
- 2206 суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими вирбами;
- 30 суб’єктів господарювання оптової торгівлі пальним;
- 55 суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі пальним;
- 625 суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність зі зберігання пального.
Нагадуємо, що Державною податковою службою України створено новий сервіс щодо оперативного автоматизованого повідомлення суб’єктів господарювання про сплив терміну чергового платежу за ліцензію, призупинення дії ліцензії, анулювання ліцензії на певний вид діяльності.
Повідомлення про внесення чергового платежу за ліцензію автоматично формується в інформаційно-телекомунікаційних системах ДПС та направляється суб’єкту господарювання за 30, за 20, за 10 та 5 днів до настання терміну сплати за ліцензію через «Електронний кабінет».
Скористайтесь податковою амністією – задекларуйте активи, набуті без сплати належних податків
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування (податкова амністія) – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Платник самостійно визначає суму активів, з яких не було сплачено податки, та суму одноразового збору до сплати.
Проте, декларуванню не підлягає майно, яке на дату завершення деклараційної компанії знаходиться у власності у декларанта (включаючи спільне володіння), незалежно від наявності джерел доходу, що підтверджують їх придбання, зокрема:
- нерухоме майно - квартири до 120 кв.м; будинки - до 240 кв.м; нежитлові приміщення - до 60 кв.м; земельні ділянки до 2 га, як визначено статтею 121 Земельного Кодексу;
- рухоме майно - один транспортний засіб некомерційного використання. Винятками є літаки, вертольоти, яхти, катера, мотоцикли з двигуном понад 800 см куб., і автомобілі з двигуном понад 3 тис. см куб або вартістю понад 400 тис. гривень, а також транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія. - таке майно підлягає декларуванню.
Більше про одноразове декларування – за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.
Чи застосовуються РРО підприємствами споживчої кооперації при здійсненні діяльності на території села, селища та сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва?
Підприємства споживчої кооперації при здійсненні діяльності на території села, селища та сільськогосподарські товаровиробники, які використовують продукцію власного виробництва, мають право здійснювати розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій за умови, що граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів кожного структурного (відокремленого) підрозділу (пункту продажу товарів) таких підприємств не перевищуватиме 250 тис. гривень.
У разі перевищення зазначеного розміру суб’єкт господарювання зобов’язаний в місячний термін з дати перевищення річного обсягу розрахункових операцій зареєструвати РРО та/або ПРРО та проводити розрахунки із застосовуванням РРО та/або ПРРО.
Поділитися: