Ліси Рівненщини поповнили бюджет держави на майже 30 мільйонів гривень
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що станом на 01.04.2022 року на Рівненщині суб’єктами господарювання за користування лісовими ресурсами Рівненщини до зведеного бюджету сплачено 29,4 млн гривень.
Зокрема, лісокористувачі області поповнили місцеву скарбницю та 21,8 млн грн та 7,6 млн грн надійшло до державного бюджету.
Нагадаємо, що згідно зі ст. 256.2.1. - 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Активи, які підлягають одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що до 1 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування, під час якої громадянам надано можливість легалізувати свої статки, придбані за кошти, податки з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки станом на 01.01.2021.
Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно:
а) валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;
б) нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості).
Для цілей цього підрозділу до нерухомого майна належать також об’єкти незавершеного будівництва, які:
не прийняті в експлуатацію або право власності на які не зареєстроване в установленому законом порядку, але майнові права на такі об’єкти належать декларанту на праві власності;
не прийняті в експлуатацію та розташовані на земельних ділянках, що належать декларанту на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або на праві довгострокової оренди або на праві суперфіції;
в) рухоме майно, у тому числі:
транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми;
інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);
г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;
д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи;
е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Увага! Активізувалась робота шахраїв!
Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Рівненській області повідомляє про шахрайські дії, які неодноразово вчиняють невстановлені особи з різних номерів мобільних телефонів.
Суб’єкти господарювання (фізичні та юридичні особи), які зареєстровані в Рівненській області повідомляють, що на їхні телефони продовжують надходити дзвінки від невстановлених осіб із пропозиціями надати фінансову допомогу для вирішення своїх особистих питань. Невстановлені особи звертаються від імені посадових осіб Головного управління ДПС у Рівненській області.
Шахраї використовують різні номери мобільних операторів.
Наголошуємо, подібні схеми - це один із способів незаконної наживи на довірливих громадянах та підприємцях.
Просимо бути уважними до таких пропозицій, та у разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників ГУ ДПС у Рівненській області з метою висування незаконних вимог слід одразу повідомляти про це правоохоронні органи або 102.
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne