4 січня 2022 року

Віталій Чуй: майже 12 мільярдів гривень сплатили платники Рівненщини до бюджету країни, перевиконавши показники 2020 року на 27%
За 2021 рік платники податків Рівненщини спрямували до бюджету країни 11 мільярдів 846 мільйонів гривень, що на 2 млрд 510 мільйонів гривень, або на 26,9% перевищує відповідний показник 2021 року.
За словами керівника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Чуя, надходження у 2021 році порівняно з надходженнями 2020 року збільшилися за усіма основними податками. Так, до Державного бюджету України за січень – грудень 2021 року платниками нашої області перераховано 5 мільярдів 101 мільйон гривень, що на 1 млрд 293 мільйони гривень більше, ніж за 2020 рік.
До місцевих бюджетів у 2021 році платники Рівненщини перерахували 6 мільярдів 745 мільйонів гривень податків, зборів та обов'язкових платежів. Тож місцеві громади додатково отримали 1 мільярд 218 мільйонів гривень.
В Головному управлінні ДПС в області вдячні кожному платнику Рівненщини за сумлінне та відповідальне ставлення до сплати податків, зборів та платежів до бюджетів усіх рівнів.
Як наголошує Віталій Чуй, у відомстві пріоритетним завданням є і залишається, перш за все, сервісний підхід в обслуговуванні платників та створення комфортних умов ведення бізнесу в регіоні, що сприятиме своєчасному та в повному обсязі виконанню податкових зобов’язань платниками податків.


Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
Які суб’єкти господарювання зобов’язані вести облік товарних запасів
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
При цьому суб’єкти господарювання зобов’язані надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).
Зазначені вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є:
- платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість
- провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту,
- провадять діяльність з реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення,
- провадять діяльність з реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 (далі – Порядок № 496) визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – ФОП), які відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП. Звертаємо увагу, що п.1 розд. II Порядку № 496 встановлено, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів (далі - Форма обліку) інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку.
Форма обліку визначена додатком до Порядку № 496 та передбачає заповнення, зокрема, графи 8 «Вибуття товару (продаж товарів в безготівковій формі, внутрішнє переміщення, знищення або втрата, повернення товару постачальнику, використання на власні потреби)».
Відповідно до п.п. 5 п. 3 розд. ІІ Порядку №496 у графі 8 Форми обліку зазначається загальна вартість товару відповідно до первинного документа про вибуття товарів (крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО)/програмний РРО (далі - ПРРО)).
Вибуттям товарів для цілей Порядку №496 вважається:
продаж товарів з розрахунком в безготівковій формі, який здійснено у встановлених законодавством випадках без застосування РРО/ПРРО;
внутрішнє переміщення товару між належними одній ФОП місцями продажу (господарськими об’єктами) та/або місцями зберігання;
знищення або втрата товару;
повернення товару постачальнику;
використання товарів на власні потреби.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne
Поділитися: